امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106284
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت وزارت ارشاد از 15 مردادماه کلید خورد که ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت وزارت ارشاد از 15 مردادماه کلید خورد که با توجه به درخواست‌های مؤسسات قرآنی زمان نام‌نویسی در این آزمون سه بار تمدید شد به طوری که روز گذشته ساعت 18 زمان ثبت‌نام در آزمون‌های قرآن و عترت ارشاد به پایان رسید.

حجت‌الاسلام «علی پروانه» مدیرکل آموزش و مشارکت‌های مردمی قرآن و عترت معاونت قرآن وزارت ارشاد با اشاره به تعداد متقاضیان شرکت در این آزمون اظهار داشت: در مهلت قانونی 62 هزار و 914 نفر برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کردند.

اصفهانی‌ها در صدر متقاضیان شرکت در آزمون قرآن ارشاد/ تهران در رتبه هفتم

وی با اشاره به استقبال خوب قرآن آموزان، مؤسسات و استان‌های مختلف از ثبت‌نام در آزمون سراسری قرآن و عترت، افزود: استان اصفهان با 6828 شرکت‌کننده در میان استان‌های کشور بیشترین ثبت‌نام را داشته است و استان‌های خراسان رضوی و یزد با 4475 و 4045 در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

حجت‌الاسلام پروانه با بیان اینکه استان تهران با 3105 داوطلب، در رتبۀ هفتم این جدول است، خاطر نشان کرد: در استان هرمزگان 289 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این استان نسبت به ثبت‌نام کنندگان سایر استان‌ها کمترین متقاضی را داشته است.

رشته حفظ قرآن بیشترین متقاضی را دارد

وی در ادامه به آمار ثبت‌نام کنندگان به تفکیک رشته‌ها اشاره کرد و گفت: بیشترین ثبت‌نام به ترتیب در رشته‌های حفظ قرآن کریم با  40 هزار و 953 نفر، ترجمه و مفاهیم با 16 هزار و 935 نفر، مفاهیم نهج‌البلاغه با 3260 نفر و تدبر در قرآن با 1766 نفر بوده است.

حضور پرشور بانوان در آزمون قرآن ارشاد

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به درصد شرکت‌کنندگان در این آزمون به تفکیک جنسیت و رده سنی نیز تصریح کرد: در مجموع کل داوطلبان، 82 درصد خواهران و 18 درصد برادران ثبت‌نام کرده‌اند؛ داوطلبان زیر 12 سال (شفاهی) 15 درصد و بالای 12 سال هم 85 درصد کل ثبت‌نام کنندگان را تشکیل می‌دهند.

به گزارش فارس، با وجود اینکه امسال بخش عترت نیز به این آزمون‌ها اضافه شده اما تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته رشدی نداشته است به طوری که سال گذشته 75 هزار نفر در این آزمون‌ها شرکت کردند که با توجه به آمار اعلام شده متقاضیان شرکت در این آزمون، شاهد کاهش 12 هزار نفری متقاضیان شرکت در دوازدهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت هستیم.
انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها