امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106290
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حاشیه نشست خبری وی در کتابخانه ملی ایران درباره جایزه جهانی فردوسی به خبرنگار کتاب و ...

سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حاشیه نشست خبری وی در کتابخانه ملی ایران درباره جایزه جهانی فردوسی به خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بنده هم به صورت شفاهی و هم به صورت مکتوب این موضوع را با مدیرکل یونسکو مطرح کرده‌ام و هم‌اکنون این مهم به صورت جدی در کتابخانه ملی ایران دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون جایزه جهانی فردوسی مراحل قانونی خود را در یونسکو طی می‌کند اما ما نیز در این حوزه با سخت‌گیری‌هایی مواجه هستیم اما مصر بوده تا جایزه جهانی فردوسی را با مصوبه و مجوز یونسکو در کشور فعال کنیم که همه اهالی قلم جهان که درباره ایران می‌نویسند بتوانند از جایزه جهانی فردوسی بهره‌مند شوند.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که آیا بدون مجوز یونسکو نیز می‌توان آن را برپا کرد، گفت: بدون مجوز یونسکو نیز می‌توان به برگزاری جایزه جهانی فردوسی پرداخت اما اگر ما این موضوع را به صورت جد از یونسکو پیگیری می‌کنیم برای اعتباربخشی بیشتر این جایزه و حضور اهالی قلم سایر کشورها است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه هنوز مرمت‌کاران کتابخانه ملی ایران مشمول قانون سختی کار نشده‌اند، بیان کرد توجه به معیشت و کرامت کارمندان کتابخانه ملی ایران یکی از برنامه‌های اساسی بنده در این کتابخانه است اما باید گفت بخش زیادی از کارمندان این کتابخانه در مخازن و در شرایط سختی کار می‌کنند و حقوق آنها به جز حقوق متعارف چیز دیگری نیست.

صالحی امیری عنوان کرد: برای مشمول شدن مرمت‌کاران کتابخانه ملی ایران به قانون سختی کار جلساتی را با مدیریت برنامه‌ریزی و جانشین رئیس توسعه و منابع انسانی برگزار کرده و در پیگیری این موضوع هستیم.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار