امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106304
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیر دوسالانه خوشنویسی ایران ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیر دوسالانه خوشنویسی ایران در نشست خبری سومین دوسالانه خوشنویسی ایران که امروز در محل موزه‌ هنرهای معاصر ایران با حضور مجتبی ملک‌زاده، استاد غلامحسین امیرخانی برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز اسلام حضور و اهتمام توابع مختلف در عرصه خوشنویسی سبب شد تا این میراث در این سرزمین درخشش خاصی داشته باشد؛ با توجه به اهمیت این هنر امیدواریم بتوانیم فضایی را فراهم آوریم که منجر به شکوفایی خوشنویسی در قزوین و کشور شود و گام های مثبتی در جهت اشاعه و تعالی این هنر برداریم.

وی ضمن درخواست از شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص ثبت روز خوشنویسی در تقویم اجرایی کشور، ادامه داد: در راستای اشاعه این هنر یکی از درخواست‌های ما از وزیر آموزش و پروش این است که دو واحد درس خوشنویسی در دوره اول متوسطه قرار دهد.

دبیر دوسالانه خوشنویسی ایران گفت: در این دوسالانه اساتید پیشکسوت که شناسنامه هنر خوشنویسی کشور هستند، حضور خواهند داشت ضمن اینکه بیانیه‌ای از سوی هنرمندان با عنوان «جهانی عاری از خشونت» ابلاغ می‌شود.

وی در خصوص دایر شدن مدرسه خوشنویسی بیان داشت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین بررسی کردیم و قرار است این تفاهم‌نامه به زودی به مرحله کتبی برسد؛ این کار اولین گام برای ترویج خوشنویسی است.

احمدی در ادامه به آثار ارسال شده به دبیرخانه اشاره کرد و بیان داشت: 854 اثر به دبیرخانه استان ارسال شده است و با احتساب آثار اساتید و پیشکسوتان به 900 اثر می‌رسد؛ از این آثار 400 اثر به نمایشگاه راه پیدا می‌کند و در بخش نستعلیق 159 اثر رسید که 134 اثر رقابتی و 25 اثر غیر رقابتی است. در بخش نستعلیق شکسته 93 اثر و در نسخ و ثلث هم 59 اثر رسیده است؛ از این تعداد 57 اثر رقابتی و 2 اثر غیر رقابتی هستند.

احمدی خاطرنشان کرد: با توجه به سابقه و جایگاه خوشنویسی در استان قزوین سومین دوره دوسالانه نیز در پایتخت خوشنویسی ایران، از ششم شهریور ماه آغاز شده و مراسم رسمی معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز و تجلیل از هنرمندان 13 شهریور ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها