امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106323
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۵
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، محمدرضا محمدی‎ساردو عصر امروز در نشست خبری با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله دانشگاه علوم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، محمدرضا محمدی‎ساردو عصر امروز در نشست خبری با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان اظهار داشت: این دانشگاه شامل هفت معاونت است و کل منطقه جنوب کرمان را پوشش می‎دهد.

*تصویب رشته هوش‎بری برای نیمسال دوم

وی معاونت آموزشی را جدیدترین معاونت دانشگاه خواند و بیان داشت: البته مصوبه رشته هوش‎بری را برای نیمسال دوم با 20 نفر دانشجو دریافت کردیم و در دفترچه کنکور امسال نیز درج شده است.

محمدی‎ساردو با بیان اینکه پیگیر جذب رشته‎های جدید برای دانشگاه هستیم، تصریح کرد: با جدیت در پی استقرار رشته‎های کارشناسی ارشد پرستاری، تغذیه، بهداشت حرفه‎ای و عمومی و علوم آزمایشگاهی و کارشناسی بهداشت دهان و دندان در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هستیم.

*تصویب چارت دانشکده پزشکی جیرفت

وی از تصویب چارت دانشکده پزشکی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و افزود: قبل از تصویب این چارت تنها دانشکده پرستاری و مامایی داشتیم و همین امر موجب شده بود که نتوانیم هیئت علمی برای دانشگاه جذب کنیم.

محمدی‎ساردو با اشاره به اینکه برای آغاز به کار این دانشکده 25 پست هیئت علمی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: 15 نفر نیز طی دو ماه آینده به اعضای هیئت علمی دانشگاه افزوده می‎شود.

*تجهیز آزمایشگاه‎های جیرفت با اعتبار 5 میلیارد ریال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت با بیان اینکه آزمایشگاه‎های دانشکده‎های بهداشت و پزشکی تجهیز شده است، گفت: آزمایشگاه‎های ایمنی، میکروب، انگل، پاتولوژی و... با هزینه بیش از 5 میلیارد ریال تجهیز شده است.

محمدی‎ساردو با اشاره به اینکه از دی ماه سال گذشته تا کنون 6 نفر به اعضای هیئت علمی افزوده شده است، خاطرنشان کرد: راه‎اندازی خوابگاه‎ دانشگاه علوم پزشکی و تجهیز آن با اعتبار 20 میلیارد ریال از جمله کارهای خوب بخش معاونت دانشجویی است که امیدواریم تا آخر سال جاری به بهره‎برداری برسد.

*کسب 5 رتبه کشوری توسط دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

وی اظهار داشت: کسب سه رتبه کشوری در ششمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی و دو رتبه کشوری در هجدهمین جشنواره قرآن و عترت بخش استادان و کارکنان، موافقت با تأسیس کانون‎های دانشجویی شعر و ادب و تئاتر و انتشار نشریه دانشجویی شیپور از جمله عملکردهای مثبت معاونت فرهنگی است.

*افزایش 5 برابری مقاله‎های بین‎المللی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

محمدی‎ساردو با بیان اینکه معاونت پژوهشی از مهجورترین معاونت‎های دانشگاه بود، اما هم‎اکنون با تلاش مسئولان آن احیا و متحول شده است، تصریح کرد: از جمله فعالیت‎های این بخش افزایش هفت تا 10 برابری تعداد طرح‎های پژوهشی، سه برابری تعداد مقاله‎های چاپ شده و پنج برابری تعداد مقاله‎ها در نمایه‎های بین‎المللی است.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته حدود پنج مقاله در نمایه‎های بین‎المللی به چاپ رسیده است، بیان داشت: همچنین نرم‎افزارهای حوزه معاونت پژوهشی با هزینه بیش از 500 میلیون ریال نصب شده است.

محمدی‎ساردو با بیان اینکه نخستین شماره الکترونیکی مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به چاپ رسیده است، عنوان کرد: معاونت غذا و دارو از پردردسرترین معاونت‎های دانشگاه است، زیرا در تولید مواد غذایی کارخانه‎ها، فعالیت سردخانه‎ها و... نظارت دارند.

*پیگیری تأسیس 4 داروخانه در جیرفت

وی از افزایش چند برابری بازدید از داروخانه‎ها خبر داد و افزود: تأسیس دو داروخانه شبانه‎روزی و دو داروخانه روزانه در سطح شهرستان جیرفت در دستور کار قرار دارد که تا دو هفته آینده کارهای آن انجام می‎گیرد.

محمدی‎ساردو عنوان کرد: با پیگیری‎های فرماندار و مسئولان دانشگاه در حوزه معاونت غذا و دارو کمیسیون ماده 20 که صدور پروانه‎های بهداشتی را انجام می‎دهد در جیرفت به طور مستقل تشکیل می‎شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: از جمله مشکلات این حوزه فعالیت کارخانه‎های رب گوجه‎فرنگی در منطقه جنوب کرمان است که تلاش می‎کنیم، مسائل بهداشتی آنها برطرف شود.

*جدیت در امحای 40 تن رب گوجه‎فرنگی در جیرفت

محمدی‎ساردو خاطرنشان کرد: از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت نیز دستور امحای 40 تن رب گوجه‎فرنگی غیر بهداشتی را دریافت کردیم و در کارگروه بهداشت و سلامت استان کرمان نیز این مسئله را پیگیری می‎کنیم.

وی با اشاره به اینکه جرم خرید و فروش متادون نیز مانند مواد مخدر است، اظهار داشت: این معضل از جمله دغدغه‎های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است که تلاش می‎کنیم، آن را در سطح منطقه برطرف کنیم.

محمدی‎ساردو تصریح کرد: طبق اذعان مسئولان اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان بیمارستان‎ شهرستان‎های قلعه‎گنج و رودبار تا کنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا سه ماه آینده تحویل داده می‎شود.

به گزارش فارس، در پایان نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت از خبرنگاران فعال حوزه بهداشت و درمان با اهدای لوح تجلیل شد.

انتهای پیام/80001/گ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار