امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106336
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 42
گروه سیاسی _ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانی هاشمی رفسنجانی در جشنواره دانشگاه آزاد و اظهارتش درباره آزادی در دانشگاه ها، نشست خبری ...

گروه سیاسی _ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانی هاشمی رفسنجانی در جشنواره دانشگاه آزاد و اظهارتش درباره آزادی در دانشگاه ها، نشست خبری سردار حاجی زاده درباره پهپاد ساقط شده رژیم صهیونیستی و اظهارت روز گذشته وزیر دادگستری درباره برخی تخلفات از مهم ترین عناوین خبری و تحلیلی روزنامه های امروز بود.

*وطن امروز

وطن امروز در تیتر یک خود به پوشش نشست خبری سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره پهپاد شکار شده رژیم صهیونیستی بر فراز خاک کشورمان پرداخت و تصریح کرد که این پهپاد از نوع پیشرفته «هرمس» است.

این روزنامه در ستون خبر خود در مطلبی به تقل از مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با عنوان «جای گل آقا خالی است» نوشت: اگر مرحوم کیومرث صابری (معروف به گل آقا) زنده بود در دوره فعلی سوژه های بسیاری برای پرداختن داشت.

وی درباره اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره اجرای قانون اساسی گفت: هر کسی که رئیس جمهور یا نماینده مجلس می شود، باید دقیقا قانون اساسی و به طور خاص قوانین مربوطه به حوزه مسئولیت را خوانده و با علم به اختیارات، مسئولیت به عهده بگیرد، نه اینکه با یک رای نسبی، به گمان خود می تواند به جای همه نظر داده و تصمیم بگیرد.

وطن امروز صفحه داخلی خود اظهارات علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در نمایشگاه مقابله با خرابکاری صنعتی را با تیتر «هشدار ایران به آژانس» پوشش داد و از قول صالحی نوشت: به گونه ای عمل نشود که اعتماد ایجاد شده سلب شود.

این روزنامه در گزارشی از مراسم اختتامیه جشنواره علوم پزشکی در دانشگاه با حضور هاشمی رفسنجانی پرداخت و با اشاره به اظهارات میرزاده مبنی بر همزمانی تولد آیت الله هاشمی و این مراسم و با تیتر «اشک  های هاشمی در 80 سالگی» نوشت: در این مراسم متن زیر در ویدئو پروژکشن محل برگزار مراسم نقش بست: گل آمد وز آن خوش تر نباشد. هشتادمین زادروز فریادگر عدالت و آزادی و خردورزی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بر تمامی دوستداران عدالت و آزادی مبارک باد.

*شرق

روزنامه شرق با تیتر «شرنوشت نامعلوم 22 میلیارد دلار» به مساله توزیع ارز با نرخ مرجع در دولت قبل و موضوع تخلف در آن که از سوی وزیر دادگستری عنوان شده بود، پرداخت.

این روزنامه با تیتر «استفاده از دانا در دانشگاه آزاد/ برخی نمی توانند بفهمند آزادی در دانشگاه یعنی چه» اظهارات روز گذشته هاشمی رفسنجانی در اختتامیه جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد را پوشش داد.

روزنامه شرق در ستون یادداشت به قلم «مخالفان منتقدنما» به قلم مصطفی ایزدی با اشاره به اظهارات تند رئیس جمهور خطاب به منتقدان و سپس محدود کردن دایره این اظهارات به مخالفان دولت، نوشت: برای هر انسان فهمیده و منصف، اهم از منتقد و مخالف، روشن بود که آقای روحانی با چه کسانی با ادبیاتی تند سخن می گوید. اگر چه همان چند جمله را هم که بهانه جویان برای کوبیدن رقیب خود مورد استفاده قرار دادند، صرورت بیان نداشت.

روزنامه شرق در صفحه داخلی خود نشست خبری سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را با تیتر «جزئیات سرنگونی الهه جاسوسی» پوشش داد.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان «شفاف سازی مرزبندی ها؛ با دادگاه احمدی نژاد» نوشت: نوستالژی بازگشت به دوران خاص و سازنده دولت احمدی نژاد مدتی است در بهارستان جان گرفته و دوستان و یاران او بیش از هر زمان دیگری به بازگشت به قدرت می اندیشیند. شاید در این وانفسا برگزاری هرچه سریعتر دادگاه احمدی نژاد بتواندبر انکار طیف سیاسی مدافع او فایق آمده و پرده های پنهان مانده ای از واقعیت تخلف های صورت گرفته را پیش رویشان بگستراند.

شرق در صفحه داخلی سیاسی خود در پوشش نشست خبری سقای بی ریا سخنگوی جبهه پایداری از قول وی تیتر زد «حزب هم بشویم زیر نظر شورای فقها تصمیم می گیریم/ دیگر از احمدی نژاد حمایت نمی کنیم»

در ابتدای گزارش شرق از این نشست آمده است: درست دیوار به دیوار ساختمان قدیمی حزب زحمتکشان و خانه مظفر بقایی قرار دارد. طبقه آخر ساختمان پزشکان، پلاک 158، خیابان مجاهدین اسلام؛ بعد از چهارراه آبسردار دفتر جبهه پایداری است؛ جایی که هر سه ماه خبرنگاران قرار است دور هم جمع شوند تا سخنگوی جبهه ای که در شرف حزب شدن است به سوالاتشان پاسخ دهد.

*کیهان

روزنامه کیهان در گزارش تیتر یک خود به بررسی بازتاب جهانی شکار پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز خاک کشورمان پرداخت و تیتر زد «آسمان ایران برای نفوذ امن نیست»

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود در مطلبی با عنوان «دوئل وکیل الدوله ها با هیات رئیسه فراکسیون رهروان» به موضوع تلاش برای تشکیل فراکسیون اعتدال از سوی برخی نمایندگان مجلس پرداخت و نوشت: کم و کیف راه اندازی فراکسیون حامیان دولت به یک معما تبدیل شده است... ابراهیم نکو از حامیان تشکیل فراکسیون موسوم به اعتدال از یک سو اعلام کرد که این فراکسیون روز یکشنبه (دیروز) تشکیل می شود و از طرف دیگر به برخی سایت ها گفته که فراکسیون اعتدال نیمه دوم سال اعلام موجودیت خواهد کرد.

یادداشت روز کیهان نیز با عنوان «دور برگردان همت» به قلم محد ایمانی نوشته شده است.

در این یادداشت آمده است: نقشه راه کلی دولت پس از یک سال تجربه اندوزی نیازمند چه اصلاحاتی است؟ آیا اصلا نیازی به تغییر هست یا خیر و اگر ضرورت دارد، نقطه شروع این تغییر و اصلاح از کجا باید باشد؟ ... دولت فعلی را مانند هر دولت دولت دیگری می توان نقد کرد اما گرانیگاه و نقطه ثقل این ضرورت، برداشته شدن حجاب های شنیدن است.

*اعتماد

«آزادی دانشگاه را نمی فهمند» تیتر یک روزنامه اعتماد امروز است که به انعکاس مراسم دیروز جشن تولد 80 سالگی هاشمی پرداخته است.

گفتگوی مفصل این روزنامه با وزیر نفت با تیتر«نفت نه رینگ بکس سیاستمداران است ، نه حیاط خلوت آنها» منتشر شده است.

بیژن زنگنه در این گفتگو با بیان این مطلب که  بی انضباطی مالی با مدیریت جهادی فرق دارد خود را مدیر جهادی خواند و گفت: دنبال بی سابقه ترین و سریع ترین توسعه تاریخ نفت ایرانم.

زنگنه  با تاکید بر اینکه با قرارگاه خاتم الانبیاء مشکلی ندارم گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء واقعیتی است که باید آن را قبول کرد.

«از توفیق دولت روحانی باید تعجب کرد»عنوان گفتگوی اعتماد با احمد خرم است.این فعال اصلاح طلب مدعی است که دولت یک  مانعی سرراهش دارد که اگر حاکمیت کمکش نکند نمی تواند این مانع را بردارد و این مانع هم برخورد طیف تندروهای اصولگرایان و هواداران دولت سابق است و دود برخورد آنها تنها به چشم دولت نخواهد رفت و تمام کشور لطمه می بیند.

انتقاد جدی موسوی لاری نسبت به برخی اعضای کابینه با تیتر «برخی اعتدال را با وادادگی اشتباه گرفته اند» پوشش داده شده است.

موسوی لاری عدم ایجاد یک تحرک اقتصادی پویا و گذر از دوران رکود را ضعف دولت می داند و می‌گوید دولت اگر نتواند در مدیریت‌های منطقه ای نتواند تغییر متناسب با انتظار مردم را ایجاد کند امید و اعتماد به یاس تبدیل می‌شود و متاسفانه این یاس در برخی مناطق دیده می‌شود.
*آرمان امروز
«شکل گیری ائتلاف نانوشته اصلاح طلبان با لاریجانی»عنوان گزارش روزنامه آرمان به قلم مطهره شفیعی است .
نویسنده در این گزارش با ارائه این تحلیل که لاریجانی از جمله سیاسیونی است که زخم تندروها بر پیکر اعتدالی او هویداست اما موضع او باز هم سکوت است تا تندروها از آن سوءاستفاده نکنند، مدعی است که درد مشترک، جریان اصلاح طلبی را با لاریجانی نزدیک خواهد کرد، چرا که هر دو می‌دانند ائتلاف قوی تنها راه مهار افراطی گری است.
گفتگوی آرمان با احمد شیرزاد با محوریت تایید این تحلیل است که در مواضع لاریجانی تغییر به وجود آمده و او به دلیل تندروی‌های برخی اصولگرایان به سمت اعتدالیون متمایل شده است.
شیرزاد در این گفتگو مدعی شده هزینه‌هایی که افراطیون به دوش اصولگرایان می‌گذارند به تدریج کار را به جایی می‌رساند که چهره‌های مطرح اصولگرا دچار تردید می‌شوند که آیا به صلاح است بیش از این هزینه تندروها را بپردازند و به هر حال از آنجا که ناچارند به وجاهت اجتماعی بیندیشند لازم می‌شود مرزبندی با تندروها داشته باشند. بنابراین با توجه به رفتاری که تندروها در قالب اصولگرایی متولی آن هستند و از آنجا که حفظ وجاهت اجتماعی ایجاب می‌نماید به نظر می‌رسد به زودی شاهد تغییراتی اساسی در بدنه اصولگرایی باشیم.
«روحانی از قم به صورت آشکار و نهان حمایت می‌شود» عنوان گفتگوی این روزنامه با محسن غرویان است.
غرویان در این گفتگو با بیان اینکه روحانیت قم از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید موافق ایشان بودند و این حالت تا هم اکنون نیز ادامه داشت گفت«‌ آقای روحانی فردی مدیر، مدبر، عاقل، اندیشمند،مجتهد و عضو مجلس خبرگان بوده اند که در ضمن در لباس روحانیت نیز هستند.روحانی با آداب چگونگی رابطه با علما و مراجع آشناست و مراجع هم دید مثبتی به رئیس جمهور منتخب دارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها