امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106339
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 36
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> و در پاسخ به این پرسش که «در سایت‌های مسکن مهر با توجه به ساخت و سازهای انبوه مشکل فضاهای آموزشی وجود داشته است، امسال وضعیت پروژه‌های آموزشی در سایت‌های مسکن مهر چگونه خواهد بود؟»، اظهار داشت: تفاهم نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی در زمینه تأمین فضای آموزشی و اختصاص زمین به واحدهای آموزشی دولتی و غیردولتی در 9 ماده تنظیم و به امضای وزاری آموزش و پرورش و راه و شهرسازی رسید.

وی با بیان اینکه بخشی از تفاهم نامه مذکور عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: مبلغ 20 میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته برای تکمیل 30 پروژه‌ای که در پروژه‌های مسکن مهر موجود بودند و برای مهر ماه به آنها نیاز فوری داشتیم تأمین شده است.

رئیسی با بیان اینکه بخشی از مدارس از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش که عمدتاً اعتبارات استانی است تکمیل شده و یا عملیات اجرایی آن در دست تکمیل است، خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات توسط وزارت راه و شهرسازی که شرکت شهرهای جدید که مجری مسکن مهر است در دست انجام است و تلاش می‌کنیم در نقاطی در کشور که جمعیت استقرار پیدا کرده است، مشکل خاصی پیدا نکنیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: جایی که بیشتر احساس می‌کردیم مشکل وجود داشت به اتفاق مسئولان وزارت راه و شهرسازی از سایت‌های شهر پرند و پردیس بازدید داشتیم و تصمیماتی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام گرفته شد تا بتوانیم در حد قابل قبولی سال تحصیلی جدید را در دو شهر پرند و پردیس که در کنار کلان شهر تهران هستند، آغاز کنیم.

رئیسی با بیان اینکه بیشترین مشکل در تأمین فضاهای آموزشی در سطح کشور در سایت‌های مسکن مهر است، تصریح کرد:  غیر از پروژه‌هایی که در این سایت‌ها تکمیل خواهد شد، 300 پروژه نیمه تمام وجود دارد که مورد نیاز فوری آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: برآوردها نشان می‌دهد که اگر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند برای تکمیل و تجهیز آنها 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم با حمایت دولت، آموزش و پرورش بتواند این پروژه‌های نیمه تمام را در کشور که در سایت‌های مسکن مهر وجود دارد و از سال گذشته شروع شده‌اند به مرحله بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها