امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106345
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 46
حسن مسلمی نائینی معاون سابق بورس وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: حسن روحانی رئیس‌جمهور در

حسن مسلمی نائینی معاون سابق بورس وزارت علوم

در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: حسن روحانی رئیس‌جمهور در یکم شهریور 1393 بیان کرد که دولت در مبارزه با فساد از جمله فساد در دانشگاه‌ها، فساد مدارک علمی یا فسادی که در زمینه بورسیه‌ها است جدی خواهد بود.

وی افزود: رئیس جمهور سابق احمدی نژاد نیز در نامه‌ای درششم شهریور 1387 از وزیر علوم وقت خواسته بود تا بررسی جامعی از چگونگی ادامه تحصیل، اخذ مدرک مدیران، استفاده از بورس‌های تحصیلی در داخل و خارج و چگونگی ارزیابی آن از سال‌ 1364 به بعد انجام شود.

معاون سابق بورس وزارت علوم خاطرنشان کرد: اهتمام جدی رئیس قوه مجریه مبنی بر بررسی فساد مدارک علمی یا فسادی که در زمینه بورسیه‌ها بوجودآمده، در راستای کشف حقیقت و تنویر اذهان عمومی ارزشمند بوده و گامی در جهت راستی آزمایی است. یقینا مردم نیز از آن استقبال خواهند کرد. اما لازم است از تجربه تلخ قبلی و به خاموشی کشیده شدن دستور رئیس سابق قوه مجریه برای بررسی مدارک مدیران درس گرفت.

به گفته وی، وزارت علوم در سال 1387 در راستای اجرای دستور رئیس جمهور وقت برنامه ریزی کرده و کمیته ارزشیابی مدارک مدیران تشکیل داده و از تمام دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور درخواست کرد تا مدارک لازم را ارائه دهند.  اما پس از گذشت زمانی پیگیری این دستور با مشکلاتی رو به رو شده و اجرایی نشد.

مسلمی خاطرنشان کرد: از جمله اصلی ترین موانع عدم ارسال پاسخ دستگاه‌ها به درخواست وزارت علوم مبنی بر ارسال مدارک مدیران خود بود.

وی گفت: برای جلو گیری از تکرار این تجربه بهتراست با نظارت رئیس جمهور و وزارت علوم، مجددا کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه‌ها رابه مدیریت بالاترین مقام وزارت احیاء کرده و بررسی مدارک علمی و بورسیه‌ها را از سال‌های گذشته شروع کرد.

معاون سابق بورس پیشنهاد کرد که در وهله اول، برای جلب نظر و تشویق دیگران، مدیران عالی کشور تمام مدارک و مستندات تحصیلی خود را برای بررسی به این کمیته ارائه دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها