امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106348
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 37
علیرضا دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با تهیه بسته غذایی سالم مبنی بر سیاست‌های کلی نظام سلامت گفت: قرار است برنامه‌هایی ...

علیرضا دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با تهیه بسته غذایی سالم مبنی بر سیاست‌های کلی نظام سلامت گفت: قرار است برنامه‌هایی که در راستای سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب است مشخص شود این در حالی است که برنامه‌های متعددی برای امنیت سبد غذایی اکنون در وزارت بهداشت وجود دارد.

وی تصریح کرد: تقریبا هر هفته جلسه در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با سازمانها و دستگاههای مرتبط مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد، وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود که در آن موضوعاتی  از قبیل امنیت روغن، شیر، آلاینده ها و سمومی که برای گیاهان استفاده می شود، بررسی می شود.

رئیس دبیرخانه شورای سیاستگذاری سلامت گفت: سازمان غذا و دارو متولی امنیت غذا از نظر کیفیت است تا کیفیت غذاها حفظ شده و غذاهای تقلبی و غیرمجاز به دست مردم نرسد. همچنین در حوزه بهداشت نیز در زمینه آموزش و آگاهی وظایفی برای این سازمان تعریف شده است.

دلاوری گفت: بسته تامین امنیت غذا ظرف یک ماه آینده تدوین و برنامه‌های آن براساس سیاست‌های کلی نظام سلامت مشخص و اعلام می‌شوند.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال بحث سلامت و امنیت نان، شیر و روغن از مواردی است که مراحل انعقاد تفاهم‌نامه آن با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنایع در حال انجام است.

رئیس دبیرخانه شورای سیاستگذاری سلامت در رابطه با امنیت شیر و لبنیات و وجود روغن پالم در آن گفت:  تا سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول واردات این روغن بود و از امسال وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت این کار را به عهده گرفته این درحالی است که واردات این روغن در سال گذشته 50 درصد بوده که قرار است به 30 درصد در امسال و 15 درصد طی سال آینده کاهش یابد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار