امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106360
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نخستین نشست خبری حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران پس از ابقاء در سمت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نخستین نشست خبری حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران پس از ابقاء در سمت خود با حضور خبرنگاران برگزار شد و درباره اتفاقات اخیر بازار و بررسی روند معاملات آن توضیحاتی ارائه کرد.

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به آمار معاملات بازار اظهار داشت: ارزش معاملات طی 5 ماه گذشته 30 هزار میلیارد تومان بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 42 هزار میلیارد تومان بود.

مدیر عامل بورس تهران گفت: معاملات خرد و بلوک بازار نیز 16 هزار میلیارد تومان است که سال گذشته این میزان 20 هزار میلیارد تومان بود، همچنین آنلاین‌ها نیز با روند روبه رشد حدود 9 هزار میلیارد تومان از داد و ستدهای بازار را به خود اختصاص دادند.

قالیباف اصل با بیان اینکه دفعات معاملات نسبت به سال گذشته روند افزایشی نشان می‌دهد، گفت:‌ تعداد دفعات معاملات از ابتدای سال تا کنون 5 میلیون و 460 هزار دفعه بوده که در دوره مشابه سال گذشته این میزان 5 میلیون دفعه بود، همچنین میزان سرمایه‌گذاری در اوراق مشارکت نسبت به دوره  مشابه سال گذشته از 300 میلیارد تومان به 400 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به ارزش روز بازار که روند کاهشی داشته است، گفت: ارزش روز بازار در ابتدای سال جاری 386 هزار میلیارد تومان بود که هم اکنون به 334 هزار میلیارد تومان رسیده است، شاخص کل هم از رقم 79019 واحد به 73530 واحد رسیده است.

قالیباف درباره میزان داد و ستدهای افراد حقیقی و حقوقی در بازار گفت: در حوزه معاملات حقوقی‌ها 55 درصد معاملات و حقیقی‌ها هم حدودا 45 درصد معاملات بازار را به خود اختصاص دادند که نشانگر حضور فعال شرکت‌های حقوقی و افراد حقیقی در بازار است.

این خبر تکمیل می‌شود /

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار