امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106393
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور‌ خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور‌ خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریست‌ها قرار دارد، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بیگناه به دست تروریست‌ها هشدار داد.

مرضیه افخم با تمجید مقاومت دو ماهه مردم این منطقه در مقابل تروریست‌ها علیرغم فقدان سلاح و آذوقه، از رویکرد دوگانه کشورهای غربی و به خصوص دولت آمریکا در برخورد با تروریسم و حتی مسائل انسان دوستانه انتقاد کرد و گفت: در حالی که به اعتراف رسانه‌های غربی مرگ بر ساکنان این منطقه از استان صلاح الدین عراق سایه انداخته است هیچگونه اقدامی برای رفع محاصره غیر نظامیان و  انتقال آنها به پناهگاه‌های امن صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار اقدام فوری مجامع بین‌المللی به خصوص سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های امداد‌رسان و بشر دوستانه در جهت کمک فوری به زنان و کودکان و سالخوردگان در این شهر برای رهایی از محاصره تروریست‌ها و دسترسی هر چه سریع‌تر به کمک‌های انسانی و ضروری شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدر‌دانی از حساسیت و مواضع هوشمندانه مرجعیت عراق و اقدامات دولت و ارتش عراق و مبارزان مردمی در مقابله با تروریسم، حمایت قاطع ایران از دولت و مردم عراق را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کشور مان برای کمک‌های انسان دوستانه به مردم این مناطق را اعلام کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار