امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106395
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی و هشتمین نشست افق رسانه با حضور برنامه‌سازان و مدیران صداوسیما با موضوع «آگاهی» در سالن همایش‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی و هشتمین نشست افق رسانه با حضور برنامه‌سازان و مدیران صداوسیما با موضوع «آگاهی» در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

در این نشست رییس سازمان صداوسیما با اشاره به دیدگاه‌های متفکران جهانی و اندیشمندان اسلامی، ‌اطلاع‌رسانی، دانش‌افزایی، بصیرت‌آفرینی و اقناع مخاطب را چهار سطح آگاهی خواند و گفت: هدف ما تعمیق آگاهی در جامعه است.

رییس سازمان صداوسیما افزود: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، تسهیل حضور نخبگان برای طرح دیدگاه‌های متفاوت در رسانه و تشویق خواص در جهت ایفای نقش مرجعیت در جامعه، از راهکارهای رسانه‌ای آگاهی بخشی در خواص و نخبگان است.

ضرغامی گفت: ایجاد انگیزه و علاقه برای تفکر، ‌افزایش سواد رسانه‌ای و تحلیل اخبار، آموزش چگونگی انتخاب محتوا، توجه به ابعاد مختلف جنگ نرم، آموزش عمومی حقوق شهروندی و هوشیارسازی مخاطبان برای تامین منافع و مصالح فردی و جمعی از راهکارهای رسانه ای آگاهی بخشی به عموم است.

رییس سازمان صداوسیما، نقش صدا و سیما در آگاهی بخشی درباره مسائل منطقه ای و جهانی را مهم خواند و افزود: در حوادث غزه تصاویری از جنایات رژیم صهیونیستی از شبکه های العالم‌، پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی پخش شد که انحصار رسانه‌ای غربی‌ها را شکست و آنها را وادار به عقب‌نشینی کرد.

ضرغامی با اشاره به سرمایه گذاری وسیع استکبار جهانی و امپراطوری رسانه ای گفت:‌ پدیده جدید ضد آگاهی، از طریق بمباران اطلاعاتی، در اختیار جاهلیت مدرن قرار گرفته است.

رییس سازمان صدا وسیما همکاری رسانه ملی و دولت را گسترده و اثربخش خواند و افزود: موفقیت دولت، ‌موفقیت نظام است و رسانه ملی همان‌گونه که در انتخابات ریاست جمهوری حداکثر تلاش خود را برای برگزاری انتخابات پر شکوه و دشمن شکن به کار گرفت، با همه ظرفیت خود برای موفقیت دولت و تحقق وعده های داده شده استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها