امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106397
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به اربیل سفر کرد با مسعود بارزانی رئیس ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به اربیل سفر کرد با مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

مسعود بارزانی در دیدار ظریف با یادآوری کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در دوره سخت مبارزه علیه صدام و مهمان‌نوازی دولت و ملت ایران در آن دوره، بر فراهم بودن زمینه‌های استفاده بیش از پیش از فرصت‌های همکاری تأکید کرد.

رئیس منطقه کردستان عراق ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران و رهبری معظم انقلاب اسلامی افزود: بار دیگر برای ما و دوستانمان ثابت شد که ایران در شرایط سخت بدون کمترین توقعی پشتیبان و یاور ما بوده و ما هرگز این لطف بزرگ را فراموش نمی‌‌کنیم.

وی ادامه داد: ایران همواره حامی و پناه ما بوده و تحولات اخیر بار دیگر این موضوع را به نمایش گذاشت.

بارزانی با اشاره به ضرورت استمرار مقابله با گروه تروریستی داعش افزود: امکان ندارد ما حاکمیت تروریسم را بپذیریم و شست قطعی آنان با همت و هماهنگی کشورهای منطقه مقدور و میسر خواهد بود.

رئیس منطقه کردستان عراق در همین رابطه از تلاش‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران در ارائه مشورت‌ها و مساعدت‌های به موقع و موثر تقدیر کرد و حمایت‌های کشورمان برای تقویت ثبات و امنیت و حمایت از وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق را ستود.

وی با اشاره به اهمیت وحدت ملی و یکپارچگی عراق، بر حمایت کامل خود از دولت حیدر العبادی برای تشکیل سریع‌تر کابینه تأکید کرد.

وزیر خارجه کشورمان نیز حمایت از حیدر العبادی توسط گروه‌های فعال سیاسی مختلف برای تشکیل هر چه سریع‌تر کابینه را در راستای تقویت ثبات کشور و تامین کننده منویات مرجعیت عالی و منافع ملی عراق دانست.

ظریف همچنین بر ضرورت آینده‌نگری مسئولان مختلف این کشور در تقویت وحدت و انسجام ملی و حل و فصل اختلاف نظرات احتمالی در چارچوب قانون اساسی تأکید کرد.

وی با اشاره به فراگیر بودن تهدید گروه تروریستی داعش برای تمامی مذاهب و قومیت‌های عراقی تأکید کرد: مبارزه با تروریسم تا شکست قطعی آن باید به شکل همه جانبه باشد و کشورها و نهادهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مسئولیت خود را در خصوص رفع این نگرانی مشترک به بهترین نحو ایفا کنند.

وزیر خارجه کشورمان همچنین در این دیدار آمادگی کشورمان برای توسعه و تعمیق بیشتر همکاری‌ها با استفاده از فرصت‌های موجود با عراق و اقلیم کردستان عراق را اعلام کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها