امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۸:۲۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1064
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 251
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در ضیافت شام رییس جمهور بنین دو دولت و دو ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در ضیافت شام رییس جمهور بنین دو دولت و دو ملت ایران و بنین را دارای آرمان ها و اهداف مشترک دانست و اظهار داشت: دو کشور به دنبال صلح، پیشرفت و امنیت برای همه ملت ها هستیم .

وی خاطر نشان کرد: پایه و اساس ارتباط بین ملت ها ، احترام ، محبت و عدالت است و معتقدیم مناسبات جهانی باید بر این اساس اصلاح شود.

رییس جمهور با اشاره به وجود پتانسیل های گسترده بین ایران و بنین برای افزایش سطح روابط اظهار داشت: دو کشور با بهره مندی از تمامی ظرفیت های خود می توانند سطح روابط دو جانبه، منطقه ای و بین المللی را به سرعت گسترش دهند.

رییس جمهور با قدردانی از دریافت نشان عالی بنین اظهار داشت: اعطای این نشان ، نشان دهنده دوستی عمیق بین دو ملت و دو دولت ایران و بنین است.

یولی یایلی رییس جمهور بنین نیز در این ضیافت شام، سفر دوره ای دکتر احمدی نژاد به غرب آفریقا را حاکی از نگاه دوستانه ایران و آفریقا دانست و گفت: بنین مصمم است مناسبات خود را در تمامی عرصه ها با ایران ارتقاء داده و روابط مستحکمی بین دو کشور و همچنین قاره آفریقا با ایران برقرار شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها