امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106402
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 22
روزنامه عبری زبان هاآرتض در گزارشی لیستی کوتاه از اسامی دولت هایی که در جنگ اخیر رژیم اسراییل علیه غزه به این رژیم کمک نظامی کردند را منتشر ...

روزنامه عبری زبان هاآرتض در گزارشی لیستی کوتاه از اسامی دولت هایی که در جنگ اخیر رژیم اسراییل علیه غزه به این رژیم کمک نظامی کردند را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در جریان جنگ رژیم صهیونیستی علیه یک میلیون و 800 هزار فلسطینی در غزه نزدیک به 2150 فلسطینی بی گناه به شهادت رسیدند و نزدیک به 11 هزار فلسطینی نیز مجروح و معلول شدند.

در گزارش روزنامه هاآرتض آمده است : کشورهای انگلیس ،‌اوکراین، ‌آمریکا،‌ بلغارستان، ‌آلمان،‌اسپانیا،‌ایتالیا و جمهوری چک در جنگ اخیر غزه به اسراییل کمک نظامی کرده  است.

در ادامه این روزنامه به جزئیات کمک های هریک از کشورهای یاد شده به رژیم  تل اویو‌ اشاره کرد و نوشت: اوکراین در این جنگ 193 فروند موشک از نوع aigle (sa-16) ،‌32 دستگاه پرتاب کننده ،‌4 فروند موشک از نوع استریلا ،(sa-7) دو فروند بمب افکن و پرتاب کننده موشک  BM-21 در اختیار اسراییل قرار داد.

به نوشته این روزنامه جزییات کمک سایر کشورها به ترتیب زیر است:

- اوکراین:‌193 فروند موشک از نوع aigle (sa-16) ،‌32 دستگاه پرتاب کننده ،‌4 فروند موشک از نوع استریلا ،(sa-7) دو فروند بمب افکن و پرتاب کننده موشک  BM-21

- بلغارستان: شش سیستم توپخانه 130 میلی گرمی

- آلمان:‌شش فروند زیردریایی از نوع دولفین. در حال حاضر سه فروند از این زیردریایی ها در نیروی دریایی اسراییل مشغول فعالیت هستند و سه فروند دیگر به زودی به این رژیم تحویل داده می شود.

- انگلیس: قطعات یدکی هواپیمای بدون سرنشین هرمس و قطعات یدکی تانکهای مرکاوا

- اسپانیا: قطعات یدکی موشک و خمپاره ، تجهیزات برقی نورانی (الکترواپتیک) و سیستم های اطفاء حریق

- ایتالیا:‌30 فروند هواپیمای آموزشی، از نوع ام 346 (در چارچوب قرار داد خرید میان رم و تل آویو)

- جمهوری چک: سیستم موشکی تاکتیکی موسوم به TOCHKA

- آمریکا:  19 فروند هواپیمای از نوع  اف 35 (اولین هواپیما در سال 2016 به اسراییل تحویل داده می شود و ارزش آن 2/7 میلیارد دلار است) علاوه براین600 فروند جت های  جنگنده هوا به هوا به ارزش 544 میلیون دلار و 864 میلیون گالن سوخت دیزل و سوخت هواپیما به ارزش 2/67 میلیارد دلار.

پایگاه خبری فلسطین الیوم که این گزارش را از عبری به عربی منتشر کرده است در پایان گزارش نوشت: این حجم از کمک های نظامی کشورهای اروپایی در طی 50 روز جنایت علیه غزه در حالی است که مقاومت فلسطینی هیچ کمکی از کشورهای عربی و اسلامی در یافت نکرد مگر کمک های تسلیحاتی ایران و آموزشی حزب الله و سوریه.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها