امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106407
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 42
گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، فریدریش ایشتیفت عصر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: تمایل داریم تفاهم‌نامه

گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، فریدریش ایشتیفت عصر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: تمایل داریم تفاهم‌نامه خواهرخواندگی تبریز و وین که در سال گذشته منعقد شد همچنان تداوم و همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین توسعه یابد.
سفیر اتریش افزود: ایران تا سال 2011 یکی از شرکای تجاری مطرح اتریش بوده و سالانه نزدیک به 800  میلیون یورو مبادلات تجاری فی مابین اتفاق می‌افتاد که این میزان در سال‌های گذشته کاهش چشمگیری یافته و امیدواریم در آینده میزان مبادلات تجاری ما از این رقم نیز فراتر رود.
وی ادامه داد: در کشور اتریش مراکز گردشگری زیادی وجود دارند و در حالی که 8 میلیون نفر جمعیت داریم سالانه 40 میلیون توریست بین‌المللی از جاذبه‌های گردشگری اتریش بازدید می‌کنند.
ایشتیفت ابراز داشت: با توجه به مناطق زیبای آذربایجان‌شرقی این ظرفیت برای همکاری فی مابین قابل توجه است و در گذشته‌های نه چندان دور سالانه هزاران اتریشی به ایران سفر می‌کردند که این مسافرت‌ها در 8 سال گذشته کاهش محسوسی داشته  ولی امسال باز افزایش چشمگیر این مسافرت‌ها قابل مشاهده است.

سفیر اتریش یادآور شد: به غیر از بنده همکارانم در وزارت امور خارجه به ایران سفر کرده‌اند و همگی با بهترین خاطرات به کشور باز گشته‌اند.
وی با اشاره به توانمندی‌های ایران در زمینه داروسازی، قطعه‌سازی و معدن خاطرنشان کرد: معتقدیم ظرفیت‌های بسیار بالایی برای گسترش همکاری طرفین وجود دارد و تصور می‌کنم سرمایه‌گذاران اتریشی مشتاق به سرمایه‌گذاری در ایران و به ویژه شهر تبریز باشند.
اتریش در زمینه تولید قطعات خودرو بسیار توانمند است/ تولید موتور بی ام و و قطعات جنرال موتور در اتریش

فریدریش ایشتیفت با بیان اینکه اتریش در زمینه تولید قطعات خودرو بسیار توانمند است به طوری که تولید موتور بی ام و و قطعات جنرال موتور در این کشور صورت می‌گیرد، افزود: بسیار امید واریم مذاکرات در ماه نوامبر به نتیجه مثبتی برسد تا هیچ مانعی برای گسترش همکاری‌های دو طرف نباشد.

سفیر اتریش اظهار کرد: ایران یک قدرت منطقه‌ای با 80 میلیون نفر جمعیت تحصیلکرده و توانمند است و این ظرفیت را دارد که قدرت برتر منطقه باشد؛ بر همین اساس بسیار خوشبین و علاقمند هستیم روابط دوجانبه را گسترش دهیم.

وی در ادامه  با اشاره به فعالیت انجمن فرهنگی اتریش در ایران تصریح کرد: این انجمن تنها انجمن فرهنگی اروپایی در ایران است که هیچگاه تعطیل نشده و هنرمندان اتریشی حضور مداومی در ایران داشته و به اجرای مشترک برنامه با هنرمندان ایرانی پرداخته‌اند.

ایشتیفت با اشاره به دعوت دکتر روحانی از رئیس جمهور اتریش برای حضور در ایران گفت: اتریش و ایران همواره با احترام با هم تعامل داشته‌اند و در گذشته مشکلات دوجانبه قابل توجهی ایجاد نشده و رئیس جمهور کشور ما از دریافت دعوتنامه دکتر روحانی بسیار خرسند شده و امید است این سفر در آینده‌ای نه چندان دور محقق شود.
انتهای پیام/60001/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار