امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106431
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی ارتش سوریه در منطقه «غوطه شرقی» دمشق درحالی ادامه دارد که هدف آن پایان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی ارتش سوریه در منطقه «غوطه شرقی» دمشق درحالی ادامه دارد که هدف آن پایان دادن به خطر حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح تروریستی به دمشق به ویژه با خمپاره‌های دست‌ساز موسوم به «توپ جهنم» است.

اطلاعات میدانی رسیده از منطقه غوطه اظهار می‌کند که گروه‌های تروریستی مسلح با از دست دادن شهرک «ملیحه» یکی از بزرگ‌ترین کارگاه‌های ساخت خمپاره‌ و توپ‌های موسوم به «توپ جهنم» را از دست داد، در حالی‌که هم اکنون نگاه ارتش سوریه به گسترش عملیات‌های خود در مناطق و شهرک‌های دیگر منطقه غوطه دوخته شده، به ویژه اینکه در این مدت ارتش سوریه موفق شده است، کارخانه‌های تامیکو و المطاط را نیز آزاد کند و به این ترتیب راه را برای پیشروی به سمت منطقه «عین ترما» هموار کند که هم اکنون در تیررس ارتش سوریه قرار دارد.

این درحالی است که در روزهای اخیر ارتش سوریه براساس اطلاعات دقیق و موثقی که از گروه‌های مسلح و تحرکات آنها به دست آورده، موفق شده، کاروان‌های مختلف گروه‌های مسلح را در منطقه دشت «عین ترما» هدف قرار داده و آنها را منهدم کند.

همچنین در نتیجه عملیات اطلاعاتی موفقی که هواپیماهای جاسوسی و شناسایی ارتش سوریه انجام دادند، موفق شدند، موقعیت انبارهای سلاح‌های گروه‌های مسلح را در مناطق کفر بطنا و سقبا و حموریه در شرق دمشق شناسایی کنند.

به گفته منابع میدانی سوری این انبارها در زیر زمین ایجاد دیده شده‌اند و کشف و شناسایی موقعیت آنها بیانگر دقت عملکرد نیروی هوایی و یگان شناسایی ارتش سوریه است که با دقت عمل یگان توپخانه در هدف قرار دادن آنها موجب انهدام بخش قابل ملاحظه‌ای از سلاح‌ها و ذخایر تسلیحاتی گروه‌های مسلح در شرق دمشق شدند.

در این میان گروه‌های مسلح تروریستی تلاش کردند، با شعله‌ور کردن محور بوستان‌های مشرف به شهرک‌های عدرا العمالیه و عدرا البلد و گشودن جبهه‌های دیگر از فشار ارتش سوریه بر گروه‌های مسلح مستقر در منطقه عین ترما بکاهند، چون آزادی عین ترما به معنای محاصره جوبر از این منطقه و گشودن محور پیشروی به سمت زملکا و عربین و به دنبال آن دیگر مناطق غوطه شرقی دمشق به روی ارتش سوریه است.

اما پاسخ قاطع و شدید ارتش سوریه به این حملات، گروه‌های مسلح را به مناطق خود درپی داشت. این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه با تحت نظر گرفتن مسیرهای عقب‌نشینی این گروه‌ها و هدف قرار دادن آنها در این مسیرها، ضربات مهلکی را به آنها وارد کرد.

در واقع مهمترین هدف ارتش سوریه در غوطه شرقی تامین امنیت هرچه بیشتر شهر دمشق، پایتخت سوریه است، به گونه‌ای که به طور کامل به حملات آنها به این شهر و سپس ریف دمشق پایان دهد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها