امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106436
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در صحن 

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در صحن  علنی مجلس اظهار داشت: از سال 86 تا به امروز رهبر معظم انقلاب در طلیعه هر سال، مسئله اقتصاد را مطرح کرده‌اند، سال گذشته اقتصاد مقاومتی به عنوان راه برون‌رفت از بیماری اقتصادی در کشور مطرح و راه برون‌رفت ترسیم شد.

وی افزود: ما قرار بوده و هست و باید خالق حماسه اقتصادی در کشور باشیم، اما این کار با حرف انجام‌شدنی نیست، ما زیاد حرف می‌زنیم و کم عمل می‌کنیم و در مرحله اول، این تذکر را به شخص خودم می‌دهم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: راهکار حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی بود که تبیین و ابلاغ شد، آیا زمان گذر از شعار به عمل فرانرسیده، مفهوم اجرایی ما همه سرباز توییم را در کجا باید دریافت کنیم، اگر فرمانده دستوری داده ما در انجام آن دستور چه کاری انجام داده‌ایم.

مصری تصریح کرد: اگر بنا باشد در کنار سایر مسائل جاری کشور نشست کوچکی هم برای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، رسالت خود را انجام نداده‌ایم و نخواهیم داد، اگر این نسخه بانک جهانی بود امروز برای آن چقدر سینه چاک می‌کردیم، اقتصاد مقاومتی راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و ایجاد ثبات در اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی رشد و شکوفایی در شرایط تحریم، تهدید و فشار دشمن، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید، بهره‌وری، یعنی رفاه عمومی، مدیریت مصرف، جلوگیری از خام‌فروشی و در پایان یعنی اعتنا و اعتماد به مردم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک ماه کارخانه تولید قانون را تعطیل کنیم، در مجلس را ببنیدیم و دوربین‌ها را جمع کنیم و بشینیم برای برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصاد کشور که همان اقتصاد مقاومتی است چاره‌ای بیندیشیم. با روش کنونی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی در کشور را پیاده کرد.

مصری عنوان کرد: نسخه غربی‌ها شکوفایی اقتصادی را برای ما به دنبال ندارد، چراکه آنها به دنبال شکوفا کردن اقتصاد خود هستند. مگر می‌شود که آنها برای رشد ما نسخه بنویسند. رشد تولید ما کاهش وابستگی ما به آنهاست.

وی گفت: مرزهای اقتصادی را روشن و تعریف کرده و قوانین مزاحم را حذف کنیم، مگر مقام معظم رهبری به نمایندگان تذکر ندادند که قوانین مزاحم حذف شود، چه کاری برای تنقیح قوانین انجام شده؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: نظام مالی و بانکی کشور باید اصلاح شود، راهی که نظام بانکداری ما در آن گام برمی‌دارد به ترکستان است. تا زمانی که بانک مرکزی قدرت ندارد، تا زمانی که پشت هر بانکی که در کشور راه‌اندازی می‌شود یک قدرت پنهان نهفته است، تا زمانی که دولت‌ها آمر بانک مرکزی هستند، تا زمانی که نظام پوسیده بانکی ما اصلاح نشود و سرطان وخیمی که در نظام بانکی ما است جراحی نشود زمین می‌خوریم.

مصری خاطرنشان کرد: نظام بانکی کشور همه دولت‌های گذشته را از کار مأیوس کرد و دولت فعلی نباید اجازه دهد تا به سرنوشت دولت‌های قبلی دچار شود.

وی افزود: فاصله زیاد بین مناطق مختلف کشور یا حاصل برنامه بد است یا حاصل اجرای بد، در غیر این صورت چرا باید تا این حد مناطق محروم داشته باشیم.

نماینده کرمانشاه در پایان به اشاره به حوزه انتخابی خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار