امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106452
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سعید سهراب‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس در کردستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سعید سهراب‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس در کردستان اظهار کرد: بنیاد نخبگان از ابتکارات مقام معظم رهبری است و بسیار برای این بنیاد اهمیت قائل هستند.

وی با اشاره به فرا وزارتخانه‌ای بودن بنیاد نخبگان، افزود: فرا وزارتخانه‌ای بودن همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط را برای فعالیت می‌طلبد.

قائم مقام بنیاد نخبگان کشور با اشاره به فراهم بودن زمینه توسعه در کشور، بیان کرد: پیشرفت‌های علمی و توسعه کشوری از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است که باید در این راستا اقدامات اساسی صورت بگیرد.

سهراب‌پور از جهش علمی در کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری خبر داد و تصریح کرد: برخی زمینه‌های استراتژیک در کشور وجود دارد که سرمایه‌گذاری‌های ویژه در این بخش از جمله زمینه‌های دفاعی کشور شده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی در کشور، ادامه داد: این پیشرفت‌ها علاوه بر نیروهای نظامی، مدیون محققین و دانشمندان کشورمان هستیم.

قائم مقام بنیاد نخبگان کشور به غنی‌سازی 20 درصدی در کشورمان اشاره کرد و گفت: با دستیابی کشورمان به غنی‌سازی 20 درصدی با مخالفت‌‌های کشورهای استکباری روبه‌رو بودیم.

سهراب‌پور اهمیت غنی‌سازی را حل مشکلات دارویی 800 هزار نفر بیمار سرطانی در کشور عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با کمک دانشمندان کشورمان این غنی‌سازی به یک اقدام بومی در ایران تبدیل شد و با محاسبات پیچیده کار آموزش آن در کشور نیز صورت گرفت.

وی هدف از راه‌اندازی بنیاد نخبگان را در کشور حمایت از نخبگان عنوان کرد و ادامه داد: در بنیاد نخبگان با دو بحث استعدادهای برتر و افراد نخبه روبه‌رو هستیم.

قائم مقام بنیاد نخبگان کشور با اشاره به فعالیت بیش از 14 هزار نفر از استعدادهای برتر زیر نظر بنیاد نخبگان کشور، اضافه کرد: نخبگان استعدادهای برتری هستند که سال‌ها در راستای فعالیت‌های علمی موفق به کسب مقام و رتبه شده‌اند.

سهراب‌پور ادامه داد: هر ساله به 100 نفر از اعضای بنیاد نخبگان کشور جوایز علامه طباطبایی داده می‌شود.

وی به عضویت این افراد به عنوان اعضای چهره‌های ماندگار و شخصیت‌های بین‌المللی اشاره کرد و ادامه داد: یک گروه دیگر از اعضای بنیاد نخبگان دانشمندان و نخبگان زیر 40 سال هستند که این افراد نیز باید مورد تقدیر و تجلیل قرار بگیرند.

قائم مقام بنیاد نخبگان کشور همچنین از فعالیت و عضو بودن نوآوران کشور در بنیاد نخبگان کشور خبر داد و افزود: برای تشویق این افراد جشنواره اختراعات در سطح کشوری برگزار می‌شود.

سهراب‌پور با بیان اینکه طبق اساسنامه این بنیاد هر ساله باید 8 جشنواره در سطح کشور برگزار شود، تصریح کرد: سال گذشته 6 جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس در کشور برگزار شده است.

وی از حضور داوران حرفه‌ای در این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: این گونه اختراعات در این جشنواره‌ها را در سطح سه در نظر می‌گیریم و برای تکمیل اختراع و راه‌اندازی شرکت دانش بنیان به آنها تسهیلات ویژه می‌دهیم.

قائم مقام بنیاد نخبگان کشور از انتخاب 15 درصدی این اختراعات در چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس خبر داد و گفت: باید اختراعات افراد شرکت کننده در این جشنواره برای انتخاب قابلیت تجاری‌سازی را داشته باشد.

سهراب‌پور با بیان اینکه طبق آئین‌نامه‌های جدید اختراعات در سطح یک و دو تحت پوشش معاونت علمی قرار می‌گیرد.

سهراب‌پور افزود: در حال حاضر سند ملی برای بنیاد نخبگان کشور در نظر گرفته شده است.

وی در پایان از مشخص شدن وظایف دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌های مختلف در کشور بر اساس این سند ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی‌سازی برای انجام برنامه‌های سند ملی این بنیاد هم در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/79020/ح40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار