امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106461
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
حجت‌الاسلام زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ با بیان اینکه حزب در 20 استان ...

حجت‌الاسلام زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ با بیان اینکه حزب در 20 استان دفتر نمایندگی دارد از برگزاری کنگره حزب متبوعش تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: کنگره حزب مردمی اصلاحات اواخر آبان ماه برگزار می‌شود.

فومنی در ادامه با اشاره به اعلام موجودیت تشکل جدید «ندا» تصریح کرد: به جای اینکه بخواهیم گروه زیاد کنیم، وزارت کشور باید همین گروه‌هایی که مجوز فعالیت دارند را فعال کند و گزارش عملکرد بخواهد.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه باید تکلیف برخی احزاب 3 نفره و خانوادگی روشن شود، تاکید کرد: وزارت کشور نباید به احزاب منحله با اسم جدید مجوز بدهد

وی بر همین اساس با تاکید بر اینکه محکومان قضایی نباید مجوز بگیرند، یادآور شد: تشکل ندا همان طیف مشارکت است که کار می‌کند.

فومنی متذکر شد: وزارت کشور به هیچ ‌وجه نباید به آنهایی که به قانون اساسی و نظام و رهبری پایبند نیستند،‌ مجوز فعالیت بدهد.

فومنی با بیان این نکته که برخی احزاب از دولت اصلاحات پول گرفته بودند اما یک کنگره هم برگزار نکردند و سند آن نیز موجود است، افزود: بنابراین در حال حاضر باید از فعالیت 4 فرد مجهول الهویه که می‌خواهند دکان راه بیاندازند، جلوگیری شود و احزابی که افراد مساله دار دارند باید پالایش شوند.

این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به بحث خانه احزاب ادامه داد: به نظر ما خانه دوستی، خانه احزاب و باشگاه احزاب تفاوتی ندارد.

وی درباره اینکه چه پیشنهادی در این زمینه به وزارت کشور: داده اید، تصریح کرد: ما طرحی آماده کرده‌ایم که می‌فرستیم، ما معتقدیم باید محلی برای رجوع احزاب در نظر گرفته شود که احزاب در آن کار صنفی و نه سیاسی کنند از این رو باید به احزاب کمک شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها