امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106462
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه که در محل استانداری خراسان رضوی با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه که در محل استانداری خراسان رضوی با اشاره به پروژه‌های اولویت‌دار خراسان‌رضوی که باید مورد توجه رئیس جمهور در هشتمین سفر استانی خود قرار گیرد، اظهار کرد: نخستین اولویت و بحث خراسان‌رضوی رسیدگی به حل بحران آب بوده و طرح انتقال آب دریای عمان با اعتبار 10 میلیارد دلار از جمله راهکارهای این بحران است.

وی افزود: سهم خراسان‌رضوی در طرح انتقال آب از دریای عمان 5 میلیارد دلار بوده که در حقیقت این مسئله به منظور طرح توسعه منطقه شرق بوده است.

استاندار خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات ناشی از خسارت‌های خشکسالی و تامین اعتبار برای شیوه‌های اصلاح و کنترل آبیاری از دیگر مسائل حوزه آب بوده که باید مورد توجه دولت در سفر به خراسان‌رضوی قرار گیرد.

رشیدیان با بیان اینکه خواستار احیای ردیف ماده 12 برنامه پنجم هستیم، گفت: مسئله زیارتی بودن مشهد و حضور سالانه بیش از 25 میلیون زائر داخلی و خارجی نیازمند تمهیدات ویژه‌ای بوده که از همین حیث خواستار احیای این ردیف برای ارائه خدمات بهتر به زائران و بهره‌گیری از بودجه زیارت هستیم.

وی تصریح کرد: از جمله مسائل مهم که باید مورد توجه رئیس جمهور و هیئت دولت در سفر به خراسان‌رضوی مورد توجه قرار گیرد، رسیدگی به وضعیت راه‌های استان به ویژه مسیرهای ریلی است.

استاندار خراسان‌رضوی گفت: خراسان‌رضوی در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب و شرق به غرب قرار گرفته که با توجه به حجم عظیم زوار که در برنامه چشم‌انداز نیز میزان زوار 40 میلیون نفر تخمین زده شده، باید سیستم حمل و نقل ساماندهی شود.

رشیدیان با بیان اینکه قطار سریع‌السیر مشهد به تهران باید گسترش یابد، خاطرنشان کرد: در مسیر 12 ساعته مشهد به تهران بیش از 13 میلیون نفر جا‌به‌جا کرده‌ایم که با وجود این حجم عظیم مسافر باید قطارهای سریع‌السیر در این مسیر گسترش پیدا کند.

وی افزود: راه آهن خواف – هرات، راه آهن مشهد ـ دوغارون و راه آهن مشهد به زاهدان نیز  از جمله مسیرهای بسیار مهمی بوده که تا حدودی این پروژه‌ها پیش رفته اما نیازمند رسیدگی و توجه مضاعف بوده است.

استاندار خراسان‌رضوی از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی استان یاد کرد و افزود: متاسفانه در بحث سلامت و درمان باید گفت، تعداد زیادی بیمارستان‌های نیمه تمام در خراسان‌رضوی داریم که اتمام آنها می‌تواند درحوزه سلامت و درمان بسیار اثرگذار باشد.

وی اظهار کرد: در حوزه شهری نیز باید سیستم حمل و نقل شهری و به ویژه قطار شهری توسعه پیدا کند، رسیدگی به بافت فرسود و حاشیه‌نشینی نیز از اولویت‌های مهم خراسان‌رضوی برشمرده می‌شود.

رشیدیان افزود: در زمینه قطار مشهد به گلبهار نیز باید گفت 10 کیلومتر آن زیرسازی شده و تملک زمین و سایر موارد برای پیشبرد این پروژه در حال انجام است.

استاندارخراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه خواستار افزایش بودجه خراسان‌رضوی به هشت درصد هستیم، گفت: خراسان‌رضوی هشت درصد جغرافیای کشور را تشکیل داده و به طور طبیعی اگر ارزیابی در این حوزه داشته باشیم، باید بودجه 5.8 درصدی استان به هشت درصد افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش امنیتی و به ویژه مرزها متاسفانه در حوزه نیروی انسانی، خودرو و ابنیه مشکلات اساسی داریم.
انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها