امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106465
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به ‌گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  روسیه ظهر امروز ...

به ‌گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  روسیه ظهر امروز (سه‌شنبه) با ساویلیف عضو گروه دوستی پارلمانی روسیه ـ جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سبحانی‌فر در ابتدای این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های گروه‌های دوستی پارلمانی در توسعه و گسترش روابط فیمابین گفت: افزایش سطح مناسبات میان مجالس دو کشور می‌تواند به دولت‌ها در توسعه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه کمک فراوانی نماید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و بازرگانی در ایران و روسیه افزود: باید با حمایت از بخش‌های خصوصی به روند افزایش حجم مبادلات اقتصادی و تجاری فیمابین در عرصه‌های مختلف به ویژه صنعتی و کشاورزی شتاب داد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران و روسیه گفت: همراهی و نزدیکی نقطه‌نظرات دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و شناسایی ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی یقیناً تحریم‌های اعمال‌شده را بی‌اثر می‌کند.

سبحانی‌فر در پایان با تقدیر از موضع‌گیری روسیه در بحران سوریه آن را نشانه منطقی بودن دولتمردان روسیه دانست.

در ادامه این دیدار ساویلیف عضو گروه دوستی پارلمانی روسیه ـ جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سابقه روابط چندصدساله میان دو کشور گفت: ایران کشور بزرگی در جهان محسوب می‌گردد و پارلمان روسیه بر توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد.

وی در ادامه با اشاره به توافقات اقتصادی و صنعتی صورت گرفته فیمابین بر عملیاتی شدن این توافق‌نامه تاکید کرد و افزود: با اجرایی کردن توافقات بایستی مبادلات صنعتی و فنی میان روسیه و ایران کمک کرد.

ساویلیف در پایان از گروه دوستی پارلمانی کشورمان برای سفر به مسکو و گفت‌وگو با اعضای پارلمان روسیه دعوت به‌عمل آورد.

لازم به ذکر است در این دیدار آقای هادی قوامی عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه و نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی بر توسعه تبادلات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها