امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10647
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی گفت: در هفته گذشته آگهی مناقصه خرید کالاهای مربوط به تدارکات و تغذیه حجاج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی گفت: در هفته گذشته آگهی مناقصه خرید کالاهای مربوط به تدارکات و تغذیه حجاج ایرانی امسال در دو روزنامه پرشماره «عکاظ» و «شرق الاوسط» که یک روزنامه فرامنطقه‌ای است منتشر شده است.

وی افزود: همه ساله در راستای تامین اقلام تدارکاتی و تغذیه مربوط به حج و عمره، دو نوبت اعلام مناقصه عمومی در جراید پر شماره عربستان و متقابل در روزنامه‌های داخل کشور داریم که طی آن 120 قلم کالای مورد نیاز که باید براساس تشریفات قانونی خریداری شود به معرض مناقصه گذاشته می‌شود.

رضایی ادامه داد: در ده روز مهلت تعیین شده در آگهی، شرکت‌ها نسبت به ارائه نمونه کالاهای مورد درخواست و قیمت‌های پیشنهادی به دفتر نمایندگی، اقدام می‌کنند.

رئیس دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان، مرحله بعدی را بررسی نمونه کالاها وقیمت‌های پیشنهادی در «کمیته خرید» دانست و افزود: اعضای کمیته که مرکب از چند کارشناس هستند وبا حکم رییس سازمان حج و زیارت منصوب می‌شوند، در دوره اقامت ده روزه خود در مکه مکرمه و برگزاری جلسات کارشناسی، نمونه‌های اقلام و قیمت را مورد بررسی قرار داده و سرانجام با صلاحدید خود و رعایت صرفه و صلاح سازمان، نسبت به انتخاب کالا اقدام می‌کنند و پس از آن قرار دادها توسط دفتر نمایندگی با شرکت‌های انتخاب شده بسته می‌شود.

وی تاکید کرد: عملکرد شرکت‌های طرف قرار داد در دوره‌های گذشته اعم از حج و عمره و نیز قیمت‌های ارائه شده، در انتخاب شرکت ونوع کالا موثر خواهد بود.

رضایی با بیان اینکه معمولا 22 قلم کالا از ایران و98 قلم کالای دیگر از عربستان خریداری می‌شود اضافه کرد: انتقال کالاها به انبارها و سردخانه‌های هتل‌ها وآشپزخانه‌های مرکزی، از اواخر ماه شوال آغاز می‌شود و پیش پروازهای مجموعه‌ها که وارد عربستان می‌شوند قبل از ورود زایران، اقلام مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به این نکته که سعی مسئولین کشوری براین است که اقلام بیشتری از مایحتاج زائران ایرانی درحج و عمره از محصولات و تولیدات داخل کشور تهیه وبه عربستان انتقال داده شود گفت: در دوسال اخیر این ایده، با قوت بیشتری پی گرفته شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: سبزیجات آماده، حبوبات، آبمیوه، مربا، قند و شکر، لبنیات، لیمو عمانی، آلو بخارا، رب گوجه فرنگی، خلال پسته، زرشک و زعفران و برخی ظروف یکبار مصرف اقلام عمده ای هستند که ازایران وارد می‌شوند و بقیه نیازها از بازار داخل عربستان تامین می‌شوند.

رئیس دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان تامین میوه از داخل کشور را گام مهم دیگری توصیف کرد و افزود: برای تهیه میوه‌جات هم همت شده که از تولیدات داخل کشور به صورت غیرمستقیم وارد عربستان شود که در عمره گذشته زائران از سیب و کیوی ایرانی استفاده کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها