امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106474
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز در پرسش به سئوالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز در پرسش به سئوالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما با کنترل مرزهای شرقی به ویژه مرز مشترک با افغانستان که منشا تولید و قاچاق مواد مخدر است سعی کردیم تا آسیب‌ها را در این حوزه به حداقل برسانیم.

وی طولانی بودن این مرز را با یک‌هزار کیلومتر یادآور شد و گفت: با محدود شدن قاچاق مواد مخدر از مرزهای خاکی کشور گرایش قاچاقچیان به قاچاق مواد مخدر از مرزهای آبی است که بیش‌تر از مرز دریای عمان و خلیج فارس انجام می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در حال حاضر این ترانزیت به مقصد اروپا انجام می‌شود و تلاش و جدیت ما بر این است تا با مسدود کردن این امر زمینه کاهش آسیب‌ها در این حوزه فراهم شود.

رضایی ادامه داد: ما در مرزهای شرقی کشورمان اقدامات خوبی را انجام دادیم به طوری که در مرز افغانستان با اقدامات فیزیکی سعی داریم تا احاطه بیشتر بر مرزهای افغانستان انجام دهیم که البته مردم منطقه در این زمینه یاریگر مسئولان خواهند بود.

این مسئول در مورد ایجاد کمربند امنیتی در مرزهای کشورمان با مرزهای پاکستان بیان کرد: در قسمت شمالی این مرز کنترل به شکل کامل انجام شده ولی در بخش‌های جنوبی این مرز به ویژه سیستان و بلوچستان برنامه‌های حفاظتی با اشرافیت خاص انجام می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا در زمینه سفر خود به کشور آذربایجان نیز گفت: ما در این سفر سعی کردیم تا با مسئولان کشور آذربایجان نشست‌هایی را داشته باشیم تا تعاملات مرزی و روابط بین کشورها ارتقاء پیدا کند که در این سفر آمادگی سران کشورهای آذربایجان به تقویت روابط را شاهد بودیم.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، رضایی در پایان سخنان خود در مورد یک طرفه اجرا شدن اصل روادید مرزی با مرز جمهوری آذربایجان اظهار کرد: البته بنا به شرایط خاص دو طرف این امر ممکن است تعلیق شده و یا در وضعیت عادی اجرایی شود اما در مجموع مسئولان دو کشور راغب به تقویت ارتباطات و تعاملات مرزی بین دو کشور هستند.

انتهای پیام/62004/ق30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها