امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106477
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، هوشنگ خندان دل با بیان مطلب فوق به صدور مجوز

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، هوشنگ خندان دل با بیان مطلب فوق به صدور مجوز تاسیس30 هزار و 406 دهیاری در کشور تا ابتدای شهریور ماه 93 اشاره کرد و گفت: به موجب اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌‌ها، این نهاد وظیفه اجرای طرح های عمرانی و خدماتی را در روستاهای کشور بر عهده دارد که با صرف اعتبارات ملی ، استانی و محلی انجام می شود.

وی افزود:این پروژه‌ها به به لحاظ نوع، شامل بهسازی معابر، احداث ساختمان دهیاری، اماکن ورزشی و فرهنگی، بوستان روستایی و فضای سبز روستائی ،ارتقای بهداشت محیط و مدیریت پسماند،ساماندهی آرامستان و گلزار شهدا و...است و به طور میانگین برای هر پروژه حدود 522 میلیون ریال هزینه شده است.

وی در تشریح پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها که در هفته دولت افتتاح می‌شود، اظهار کرد: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر روستائی با 1551 پروژه، معادل 50 درصد کل پروژه‌ها، است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در حال حاضر 26 هزار و 273 ساختمان دهیاری در روستاهای کشور وجود دارد گفت: پس از بهسازی معابر، بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به احداث ساختمان‌ها و تاسیسات مرتبط با فعالیت‌های مختلف اداری با 602 پروژه است که این پروژه‌ها شامل ساختمان دهیاری و دفتر شورای اسلامی است.

خندان دل در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 4705 بوستان و فضای سبز در روستاهای کشور وجود دارد،گفت: در هفته دولت سال جاری نیز 360 پروژه در این قالب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مکانیابی اصولی و بهداشتی غسالخانه و مکان‌گزینی صحیح گورستان از جمله اقدامات دهیاری‌هاست ،گفت : تاکنون 13 هزار و 727  پروژه ساماندهی گورستان در روستاهای کشور اجرا شده و در هفته دولت 233 پروژه دیگر نیز افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

خندان دل همچنین با اشاره به  اینکه در حال حاضر بیش از 6800 روستای کشور تحت پوشش سیستم مدیریت پسماند توسط دهیاری‌ها می‌باشد ، اظهار کرد: در هفته دولت سال جاری 80 پروژه در این قالب افتتاح  می‌شود .

وی با اشاره به ایجاد 7283 مکان ورزشی و فرهنگی در روستاهای کشور گفت : در هفته دولت سال جاری نیز 77 پروژه در دهیاری‌ها در این زمینه  افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

خندان دل در ادامه با بیان اینکه هم اکنون حدود 39 هزار مسجد و 4600 خانه عالم در روستاهای کشور ساخته شده اظهار کرد: در هفته دولت نیز 45 پروژه در قالب احداث اماکن مذهبی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به احداث و ساماندهی 11 هزار و 350 گلزار شهدا در روستاها گفت: در هفته دولت 43 پروژه توسط دهیاری‌ها در این قالب به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی اضافه کرد : علاوه بر پروژه های فوق، 81 پروژه نیز در هفته دولت در روستاهای کشور اجرا شده که از جمله می توان به احداث پایگاه آتش نشانی ،احداث نانوایی، احداث کارگاه های تولیدی و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها