امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106483
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مصطفی محرابی‌بهار ظهر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت برگزار شد، اظهار کرد: خدمت در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مصطفی محرابی‌بهار ظهر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت برگزار شد، اظهار کرد: خدمت در حوزه سلامت، توفیقی الهی بوده و از بارقه‌های اصلی توسعه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه سلامت در هر کشوری از دغدغه‌های اصلی محسوب می‌شود، افزود: متأسفانه در ایران سال‌ها توجه به حوزه سلامت مغفول مانده بود و به دلیل این غفلت زیرساخت‌ها نیز مطلوب نبوده است.

محرابی تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت نقطه عطفی در کشور محسوب می‌شود و می‌توان سال 93 را سال سلامت عنوان کرد چرا که اکنون سلامت همراه با معیشت یکی از دغدغه‌های اصلی دولتمردان کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت باید به پژوهش، آموزش، بهداشت و پیشگیری نیز توجه ویژه کرد، گفت: نقش مؤثر بخش خصوصی و انجمن‌های تخصصی و استفاده از ظرفیت‌های آنان را در حوزه سلامت نباید نادیده گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه در حوزه سلامت منابع پایدار یکی از دغدغه‌ها است، گفت: امیدواریم بودجه‌ها در مجلس در حد نیاز وزارتخانه تدوین شود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به درمان که اثر لحظه‌ای دارد نباید جایگزین تحقیق، آموزش، پژوهش شود چرا که سبب انحراف از وظیفه اصلی در این راستا می‌شود.

محرابی با اشاره به اینکه توقع در بخش درمان باید در مردم کاهش داده شده و توقع آنان را در زمینه تحقیق، پژوهش و آموزش افزایش دهیم، افزود: از مشکلات دیگر در حوزه سلامت زیرساخت‌های فرسوده در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها است که ترمیم آن‌ها نیازمند هزینه‌های بسیاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تأکید کرد: آغاز طرح تحول نظام سلامت سبب کاهش پرداختی از جیب مردم و کاهش سرگردانی بیماران شده و اکنون نیز کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در حال رشد است.

انتهای پیام/70005/الف30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها