امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106496
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید محمدحسین بحرینی ظهر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید محمدحسین بحرینی ظهر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: با مساعدت مسئولان استانی، کشوری و حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی، در پایان سال 92 و ابتدای سال 93 موفق به تسویه بالغ بر 98 درصد بدهی‌های کارانه پرسنلهای کادر پزشکی شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دانشکده‌های علوم پزشکی مشهد با بالانس صفر سال 92 و 93 را پشت سر گذاشته‌اند و به واحدهای کوچک‌تر نیز بدهی نداریم؛ افزود: 40 درصد از بدهی‌های دارویی تسویه شده اما هنوز 65 میلیارد تومان دیگر بدهی دارویی داریم.

بحرینی ادامه داد: با وجود اینکه با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، جذب نکردن نیرو را به دلیل محدودیت منابع همچنان مد نظر داریم و نیز هیچ طرح جدیدی طی هفت ماه گذشته آغاز نشده و تمام تلاش صرف تکمیل و اجرای طرح‌های موجود می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود اعتبارات مطلوبی که در اواخر سال 92 و ابتدای سال 93 به این دانشگاه اختصاص یافت و مشکلات بسیاری برطرف شد اما 250 میلیارد تومان بدهی مربوط به قبل از فروردین 93 همچنان باقی بوده و با  114 میلیارد تومان کسری اعتبار در سال 93 مواجهه هستیم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وضعیت تأسف‌ باری داشته و حداکثر رشد فیزیکی پروژه‌های این دانشگاه 65 درصد است که باید تزریق اعتباری برای پروژه‌ها صورت گیرد.

بحرینی تصریح کرد: اگر امکاناتی فراهم می‌شد که قادر بودیم زیرساخت‌های طرح تحول نظام سلامت را در بیمارستان‌ها اجرایی کنیم بسیاری از هزینه‌هایی که اکنون صرف می‌شد بازدهی بیشتری را در برداشت.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از خالی بودن انبارها، فرسودگی تجهیزات اتاق‌های عمل و آزمایشگاهی به عنوان دیگر مشکلات این دانشگاه نام برد و گفت: اکنون به دلیل کمبود 3 میلیارد تومان اعتبار، بیمارستان قائم مشهد که بخشی علمی، تخصی، آموزشی، پژوهشی و درمانی است در شرف تعطیلی است.

وی خاطرنشان کرد: تزریق اعتباری برای بیمارستان جدید هاشمی‌نژاد و اعتباری معادل 80 میلیارد تومان برای  تکمیل پروژه ساختمانی 540 تخت‌خوابی امام  رضا (ع) مورد نیاز است که از دیگر مشکلات این دانشگاه محسوب می‌شود و با وجود 65 درصد رشد فیزیکی اعتباری به آن اختصاص نمی‌یابد چرا که دولت اعتبار را برای تکمیل پروژه‌های بالای 80 درصد رشد فیزیکی در نظر گرفته است و این در حالی است که تعداد کل پروژه‌های بالای 60 درصد رشد فیزیکی استان، 90 پروژه بوده است.

انتهای پیام/70005/ل20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها