امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106497
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، حمیدرضا شتابی بعد از ظهر امروز در مراسم تقدیر و معارفه معاونان درمان و دانشجویی فرهنگی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، حمیدرضا شتابی بعد از ظهر امروز در مراسم تقدیر و معارفه معاونان درمان و دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: کسب درجه یک ارزشیابی در چهار تا پنج بیمارستان استان کرمانشاه از مهمترین برنامه‌های اعتباربخشی بیمارستان‌هاست.

وی با اشاره به خدمات بستری در بیمارستان‌های استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: تا پایان سال 94 باید در بیمارستان‌ها چهار هزار و 300 تخت فعال داشته باشیم.

معاون درمان جدید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در حال حاضر دو هزار و 700 تخت فعال در بیمارستان‌های استان کرمانشاه وجود دارد و با کمبود یک‌هزار و 600 تخت مواجه هستند.

شتابی از مکان‌یابی بیمارستان 540 تخت‌خوابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت: سه بیمارستان روانسر، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز نیمه‌کاره مانده‌اند.

وی بیمارستان‌های سوختگی صحنه و پاوه، بیمارستان اسلام‌آباد غرب، فاز دوم بیمارستان امام علی(ع) و فاز دوم بیمارستان سرپل‌ذهاب را از دیگر طرح‌های در دست اجرا عنوان کرد.

معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به آمار بالای سزارین در استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: آمار سزارین در بیمارستان‌های دولتی طی سال گذشته 47.4 درصد بود.

شتابی آمار 94.57 درصدی سزارین در بیمارستان‌های خصوصی استان در سال 92 را متذکر شد و گفت: در طرح تحول نظام سلامت کاهش 10 درصدی این آمار در هر سال باید اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه در سال 94 باید آمار مرگ و میر مادران بر اثر زایمان به 20 در هزار برسد، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های استان باید نرم دوستدار مادر را رعایت کنند.

معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از وجود 60 پزشک ماندگار و 73 پزشک مقیم در شهرستان‌های استان کرمانشاه خبر داد.

وی به کاهش پرداخت‌ها از جیب افراد در طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و بیان داشت: با وجود اینکه قبل از اجرای این طرح 70 درصد از هزینه‌ها را بیماران پرداخت می‌کردند، اما در حال حاضر بیماران تنها 10 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

شتابی حضور 24 ساعته پزشکان مقیم در اورژانس بیمارستان‌های دولتی را متذکر شد و گفت: این امر موجب افزایش رضایت بیماران و ارتقای کیفیت ویزیت آنان شده است.
انتهای پیام/2700/ت30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها