امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106503
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سعید سعیدی عصر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت برگزار شد، اظهار کرد: درمان از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سعید سعیدی عصر امروز در نشست خبری که در شهرک دانش و سلامت برگزار شد، اظهار کرد: درمان از دغدغه‌های مهم دولت و مجلس است و در این رابطه یکی از مباحث مهم مطرح شده صیانت از حقوق بیماران است.

وی افزود: در حوزه درمان و دسترسی بهتر مردم از خدمات درمانی در رابطه با تخت‌های بستری که هزینه‌ای سنگین را تحمیل می‌کند و ایجاد یک تخت در حال حاضر حداقل 190 میلیون تومان هزینه نیاز دارد، به عنوان مقوله‌ای مهم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شمار می‌رود و در این راستا برای عدالت در توزیع خدمات باید به اولویت‌بندی اقدام کنیم.

سعیدی با بیان اینکه در حال حاضر در استان با کمبود 2 هزار تخت بیمارستانی مواجه هستیم، گفت: در کل کشور به ازای هر یک هزار نفر 1.19 تخت موجود است و این در حالی است که در استان به ازای هر یک هزار نفر  1.23 تخت داریم که به لحاظ جمعیتی ممکن است مطلوب باشد اما با در نظر گرفتن مسئله گردشگری و زائر در این استان نیازمند افزایش 2 هزار تخت بیمارستانی دیگر در استان هستیم.

وی تصریح کرد: با حمایت‌های دولت و وزارت بهداشت و درمان تاکنون مجوز یک هزار و 410 تخت در سطح بیمارستان‌های دولتی استان گرفته شده که برخی طی دو ماه آینده تأمین می‌شوند و در بخش خصوصی نیز 400 تخت افزوده می‌شود که باید تمام این تخت‌ها تا سال 97 به چرخه درمانی استان افزوده شوند.

رئیس دبیرخانه طرح تحول نظام سلامت همچنین از وجود 46 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و افزود: در ارتباط با تجهیزات پزشکی از شهریور ماه 92 تاکنون 17 میلیارد تومان برای واحدهای ویژه اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: افتتاح پنج پایگاه اورژانس را از محل اعتبارات دانشگاه در برنامه‌ داریم و با توجه به سرانه سلامت هر ایرانی که هم‌اکنون 480 هزار تومان است باید اذعان کرد که این سرانه نسبت به دیگر کشورها برای توزیع عادلانه خدمات کافی نیست.

سعیدی در ارتباط با طرح تحول نظام سلامت، به تقلیل میزان پرداختی مردم از جیب تا 30 درصد اشاره کرد و گفت: امیدواریم با این طرح هزینه‌های درمان مردم کاهش یابد و به 30 درصد مد نظر برسیم چراکه قبل از اجرای این طرح، مردم در بیمارستان‌ها 24 درصد را خود می‌پرداختند و هم‌اکنون این پرداختی به کمتر از 10 درصد رسیده است.

وی در ارتباط با ترویج زایمان طبیعی به عنوان یکی دیگر از بسته‌های حمایتی این طرح گفت: قبل از اجرای این طرح میزان سزارین 59 درصد از کل زایمان‌ها را تشکیل می‌داد که اکنون هشت درصد کاهش یافته و به کمتر از 47 درصد رسیده است و سیر نزولی سزارین در بیمارستان‌ها را شاهد هستیم.

سعیدی تصریح کرد: تجهیزات مصرفی بیمارستان‌ها هم‌اکنون با این طرح توسط خود بیمارستان‌ها تأمین می‌شود و ملزومات مصرفی بیمارستان‌ها 30 تا 35 درصد کاهش یافته است.

وی همچنین به اقدامات مطلوب در راستای این طرح برای ساختمان‌ها و تجهیزات فرسوده بیمارستان‌ها اشاره کرد و افزود: ماندگاری پزشکان و مدت اقامت آنان در شهرستان‌های محروم با اجرای طرح تحول نظام سلامت افزایش یافته به صورتی که در گذشته 15 تا 16 روز بود و اکنون تا 23 روز افزایش داشته و امیدواریم با بسته‌های حمایتی در این طرح پزشکان به ماندگاری بیشتر در مناطق محروم تشویق شده و شاهد تجمیع پزشکان در شهرهای بزرگ نباشیم.

سعیدی در ارتباط با بسته حمایتی مقیمی متخصصان در بیمارستان‌ها و بسته حمایتی ارتقای خدمات ویزیت به عنوان دیگر بسته‌های حمایتی این طرح اشاره کرد و افزود: بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در ارتباط با خدمات سرپایی باید بخش‌های خود را ارتقا دهند تا بیماران با هزینه‌های کمتر درمان شوند.

وی از بسته حمایتی بیماران صعب‌العلاج در این طرح نیز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح درصدد پوشش کامل‌تر دیگر بیماران صعب‌العلاج هستیم.
انتهای پیام/70005/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها