امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106505
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک» اعلام کرد: این موسسه ضمن تحسین حرکت جهانی انجام شده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک» اعلام کرد: این موسسه ضمن تحسین حرکت جهانی انجام شده با عنوان چالش سطل یخ برای جلب توجه جامعه به موضوع بیماری ALS  و با توجه به اینکه به تازگی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اقدامات مشابه با این رویداد به محک یا به جامعه پیشنهاد داده می‌شود، توجه یاوران گرانقدر محک و آحاد جامعه را به نکات زیر جلب می‌ کند:

• اثرگذاری این حرکت زیبا در نوآوری نهفته در ایده بکر آن برای این بیماری بوده است. بدیهی است که تکرار این عمل و تقلید از آن به نفع کودکان مبتلا به سرطان که موضوع این حرکت زیبای جهانی نبوده است ، در این فاصله کوتاه از طرح آن در سرتاسر جهان، تصویری خوشایند از محک را در اذهان عمومی به جا نخواهد گذاشت.

• آثار مادی و معنوی چنین اقدام ارزشمندی تنها متعلق به بیماران مبتلا به ALS در سراسر جهان است و هدایت و تخصیص این آثار به موسسه خیریه محک و کودکان مبتلا به سرطان خارج از اصول حاکم بر این موسسه است.

• حرکت نمادین انجام شده برای توجه به بیماران مبتلا به  ALS در جغرافیا و فرهنگ دیگری طراحی و اجرا شده است که متکی بر عناصر مورد پذیرش آن حوزه بوده است و اجرای آن در فرهنگ و جغرافیای ما می‌تواند واجد تعارضات فراوانی باشد که بارزترین آنها به هدر رفتن هزاران لیتر آب در شرایط بحران کم آبی حاکم بر کشور است.

لذا موسسه محک  ضمن تحسین مجدد حرکت جهانی انجام شده، از تقلید آن به نفع کودکان مبتلا به سرطان پرهیز می کند و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می‌ کند از انجام آن به نفع موسسه محک و کودکان مبتلا به سرطان پرهیز کنند.

در پایان موسسه محک برای همراهی با بیماران ALS اسامی و آدرس وب سایت موسسات خیریه حمایت از مبتلایان به این بیماری را جهت تخصیص کمک های علاقه مندان به شرکت در این چالش جهانی ارائه می کند:

 

- www.radoir.com انجمن بیماریهای نادر ایران

- www.helpals.ir انجمن کمک به بیماران ALS

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها