امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106517
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به عربستان ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به عربستان سعودی سفر کرده امروز (سه شنبه) در جده با سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار پیرامون روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای به ویژه اوضاع جاری در منطقه و تهدیداتی که امت اسلامی با آن مواجه است و از جمله تجاوزارت وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین در غزه بحث و تبادل نظر شد.

دو طرف همچنین فرآیند اقدامات تروریستی و افراط گرایی در سطح منطقه که با استفاده ابزاری از دین به منظور مشوه کردن چهره رحمانی اسلام از سوی گروه‌های افراطی و تروریستی صورت گرفته را مورد بررسی قرار داده و بر اهمیت برقراری ثبات و امنیت منطقه‌ای تاکید کردند.

طرفین در این دیدار بر ضرورت گشایش صفحه جدیدی در روند مناسبات سیاسی دو کشور و دیدار وزرای خارجه دو کشور در ریاض و تهران تاکید کردند.

معاون وزیر خارجه ایران و وزیر خارجه عربستان با توجه با آغاز انتقال حجاج به سرزمین وحی، بر برگزاری حجی باشکوه در سال جاری تاکید کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار