امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106519
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی نوشت: فلسطینیان خونهای زیادی دادند اما پس از نزدیک به حدود دو ماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی نوشت: فلسطینیان خونهای زیادی دادند اما پس از نزدیک به حدود دو ماه آنها میتوانند بهبود نسبی اوضاع را ببینند چیزی که هدف هرگونه نمایش قدرتی است

آیا آنچیزی که در هفتمین روز از هفتمین ماه میلادی آغاز شده واقعا در عرض هفت هفته قابل اتمام است؟ آیا در نهایت با توقف تیراندازیها از سوی طرفین به هم، عملیات «حفاظت از صخره» اتمام خواهد یافت؟

احساسات موجود در تل آویو این است که اکنون و این بار با توجه به این فرض که امتیازات متقابل روی میز به اندازه کافی برای حماس و اسرائیل وجود دارد، دستیابی به هدف نزدیک است و یا اگر دقیقتر بگوییم باید به نکاتی که اکنون قابل دسترسی نیستند نپرداخت.

یک محاسبه صرف هزینه‌ها و فایده ها در قیاس با وضعیت هفتم جولای(پیش از آغاز جنگ غزه) نشان می دهد اسرائیل بیشتر باخته است. همه آن چیزی که بدست می آید بازگشت به وضعیت قبل است در حالی که 68 کشته صدها زخمی و هزاران بی خانمان روی دست اسرائیل مانده است. اگرچه از دست داده های اسرائیل 3 درصد از دست داده های فلسطینی بوده، اما موضوع خسارت در سرمایه گذاری و جذب سرمایه در اسرائیل قابل درصد بندی نیست.

علاوه بر تلفات اسرائیلیها، حماس زندگی را در اسرائیل به طرق ذیل مختل کرد:

به تعلیق درآوردن پاره وقت پروازها به فرودگاه بن گوریون، تاخیر افتتاح و آغاز بازیهای فصل لیگ برتر فوتبال و لغو بسیاری از کنسرتها، تئاترها، تظاهرات و دیگر اقدامات عمومی  و تهدید تاخیر در آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها.

حماس مانع سفر وزیر جنگ  اسرائیل و رئیس ستاد مشترک ارتش به «ناحال عوز» برای برپایی جشن شد.

این روزنامه در ادامه نوشت درخواست «اسرائیل برای غیرنظامی کردن نوار غزه از ابتدا واقعگرایی و واقع بینی نبود».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها