امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106538
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد کابینه جدید به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد کابینه جدید به ریاست «مانوئل والس» تشکیل شده است. بررسی اسامی منتشر شده نشان می‌دهد وزرای منتقد اولاند از کابینه کنار گذاشته شده‌اند.

«آرنود مونت بورگ» که تاکنون سکان‌دار وزارت اقتصاد در کابینه اولاند بود، هفته گذشته در یک سخنرانی، سیاست ریاضت اقتصادی رئیس‌جمهور فرانسه را به باد انتقاد گرفته بود و بر اساس اعلام نخست وزیر، «امانوئل ماکون» 36 ساله جایگزین وی خواهد شد.

«بنوا هامون» وزیر آموزش که همانند «مونت بورگ» از سیاست‌های دولت انتقاد می‌کرد نیز در فهرست «رفتنی‌های» کابینه قرار گرفته و بناست «نجات ولود بلقاسم» وزیر اسبق حقوق زنان جایگرین وی شود.

خانم «فلور پلرین» وزیر اقتصاد خارجی و توریسم نیز که در یک سخنرانی از مواضع «منت بورگ» حمایت کرده بود، به رقم نوشتن یادداشت در روزنامه «لوموند» و اعلام وفاداری به نخست‌وزیر، از ترکیب کابینه حذف خواهد شد.

بر اساس اعلام نخست‌وزیر «والاس»، وزرای امور مالی، خارجه، دفاع، کشور، دادگستری، کشاورزی و اکولوژی پس از ترمیم کابینه، در سمت‌های خود باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها