امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 16
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106539
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه تلویحا از احتمال اقدام نظامی در سوریه بدون کسب مجوز از کنگره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه تلویحا از احتمال اقدام نظامی در سوریه بدون کسب مجوز از کنگره آمریکا خبر داد.
آمریکا از سه هفته قبل در پی نزدیک شدن گروه تروریستی «داعش» به اربیل مرکز منطقه کردستان عراق، دستور حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را صادر کرد. در روزهای اخیر در پی کشته شدن یک خبرنگار آمریکایی به دست داعش، گزارش‌هایی از احتمال گسترش دامنه اقدام نظامی آمریکا به سوریه منتشر شده است.
به نوشته یاهو‌نیوز، آقای ارنست که در جمع خبرنگاران حاضر در بالگرد اختصاصی رئیس‌جمهور آمریکا صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد احتمال اقدام نظامی در سوریه بدون کسب مجوز از کنگره، گفت: «ما هنوز این مسئله را که اگر رئیس‌جمهور تصمیم به صدور مجوز برای استفاده از قوای نظامی در سوریه گرفت، چه نوع اختیاراتی را باید از کنگره دریافت کنیم، مورد بررسی قرار نداده‌ایم.»
با این حال، وی تأکید کرد که به عقیده «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، حملات هوایی به مواضع داعش در عراق نیازی با کسب مجوز از کنگره نداشته است.
سخنگوی کاخ سفید افزود: «دستور اقدام نظامی کنونی در عراق، بر اساس قدرت اجرایی فرمانده کل قوای نظامی (اوباما) صادر شده است... ما متعهد هستیم که برای استفاده از این اختیارات، با کنگره هماهنگی کنیم.»
این در حالی است که بر اساس قانون جنگ آمریکا، دولت باید نهایتا ظرف 60 روز پس از آغاز هر عملیات نظامی، این مسئله را با کنگره در میان بگذارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار