امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106541
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از منابع نزدیک به کرملین اعلام کرد: دستگاه اطلاعات خارجی روسیه (اس وی آر) طی گزارشی به کمیته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از منابع نزدیک به کرملین اعلام کرد: دستگاه اطلاعات خارجی روسیه (اس وی آر) طی گزارشی به کمیته اطلاعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که آمریکایی‌ها با هدف تنظیم سیاست‌های خود در منطقه خاورمیانه و نیل به اهداف پنهان و آشکار کاخ سفید در این منطقه در یکی از اقدامات و برنامه‌های خود برای تحقق شرایط تشکیل حکومت اسلامی، افراد جنگ طلب مسلمان و تندرو را از سراسر دنیا ترغیب به حضور در سوریه و پس از آن عراق کردند.

در این گزارش آمده است: آمریکایی‌ها گروه‌های تندرو را در قالب گروه‌های مختلف سازماندهی کرده و مورد ارزیابی عملیاتی و قدرت سازمانی قرار دادند که در این مسیر گروه‌های موفقی چون «جبهه النصره» و «داعش» را به عنوان اصلی‌ترین‌ها پدید آوردند.

دردسر آفرینی علیه روسیه با نیروهای چچنی و قفقازی داعش

این منبع افزود: آمریکا قصد دارد در آینده نه چندان دور نیروهای منطقه قفقاز و آسیای میانه موجود در داعش را به آسیای میانه آورده و جبهه جدیدی توسط این نیروها علیه روسیه ایجاد کند.

در این گزارش آمده است: آمریکا در حال حاضر با بهره گیری از امکانات عربستان سعودی در آسیای میانه برای انتقال داوطلبان جنگجوی این منطقه به سوریه و عراق بهره می‌برد.

این گزارش می‌افزاید: سران وهابی حاضر در این منطقه، افراد جنگ طلب که اغلب از جوانان می‌باشند و تبعه کشورهای مختلف منطقه از قبیل روسیه، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان هستند را از نظر فکری، عقیدتی و تشکیلاتی آموزش، توجیه و جهت اعزام به سوریه و عراق آماده سازی می‌کنند.

در این گزارش آمده است: این افراد پس از آموزش و سازماندهی به قرقیزستان اعزام و از بیشکک به استانبول و سپس به سوریه و عراق منتقل می‌شوند.

گزارش فوق با هدف اعلام هشدار جدی و به صدا در آوردن زنگ خطر در کرملین توسط «اس وی آر» تهیه شده و روسیه را نسبت به این خطر هوشیار کرده است.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها