امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106542
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفرش به عراق در پاسخ به سؤال خبرنگار اعزامی  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نقش ایران ...

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفرش به عراق در پاسخ به سؤال خبرنگار اعزامی  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نقش ایران در روند حل و فصل مسائل سیاسی عراق در دیدار با همه گروه‌های تأثیرگذار عراقی گفت: ایران دوست همه گروه‌هاست و باید روند تشکیل دولت در عراق مثل روند انتخاب نخست‌وزیر یک روند عراقی باشد.

وزیر خارجه افزود: ما به عنوان کشوری که با همه گروه‌های مختلف عراقی روابط دوستانه و صمیمانه‌ای داشته‌ایم و مورد اعتماد این گروه‌ها هستیم، طرف مشورت این گروه‌ها قرار می‌گیریم و در این سفر این فرصت مهیا شد تا با همه گروه‌ها گفت‌و‌گو کنم و نظر مرجعیت را در این زمینه بشنویم.

وی تأکید کرد که باید امیدواریم باشیم که با توجه به پافشاری همه بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر، منسجم، سالم و کارآمد در عراق، انشالله بتوان کار را به نتیجه رساند.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: امیدوارم گروه‌های داخلی عراق بتوانند به این مسئله دست پیدا کنند، ایران همواره حامی اجماع در عراق بوده و هنوز هم این سیاست را دنبال می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در سفری سه روزه به عراق به بغداد، نجف اشرف، کربلا، اربیل و سلیمانیه رفت و با مقامات بلند پایه این کشور گفت‌و‌گو کرد.

تأکید بر حفظ تمامیت ارضی عراق و حمایت جمهوری اسلامی از هر توافقی که از سوی گروه‌های مختلف سیاسی عراق صورت می‌گیرد و مبارزه با تروریسم از مهم‌ترین محورهای این دیدارها بود.

ظریف و هیأت همراه عصر روز سه شنبه به ایران بازگشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها