امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106547
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«موشه آری فریدمن»، خاخام بلژیکی، در مصاحبه با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه تصریح ...

«موشه آری فریدمن»، خاخام بلژیکی، در مصاحبه با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه تصریح کرد که فلسطینیان شاهد کابوس از بین رفتن خود هستند و علیرغم مقاومت در مقابل این اقدامات رژیم صهیونیستی که خون ریزی می‌کند، هیچ ابزاری برای دفاع از خود ندارند.

*فلسطینیان هیچ ابزاری برای دفاع از خود در مقابل صهیونیست‌ها ندارند

وی ادامه داد که فلسطین حتی از طریق جامعه بین‌الملل یا یک هیأت قانونی نیز نمی‌توانند در مقابل این اقدامات رژیم صهیونیستی از خود دفاع کند.

فریدمن تأکید کرد: «متأسفانه حملات علیه فلسطینیان همچنان ادامه دارد و هرگز متوقف نشده و بدون توقف تشدید شده است.»

فریدمن ادامه داد تعداد بیشتری از زنان و کودکان بیش از آنکه در حملات نظامی صهیونیست‌ها کشته شوند، در نتیجه محاصره غزه و در اردوگاههای کار اجبار فضای بازی که این رژیم برای آنها به وجود آورده است، کشته می‌شوند.

*بسیاری از کشورهای غربی صهیونیست‌های افراطی را حامی رسمی مردم یهود می‌پندارند

خاخام بلژیکی در خصوص صهیونیست‌های افراطی گفت که این گروههای غیرانسانی وحشی که ذاتاً تشنه خون کودکان هستند، از دین به سوی شیطان تغییر گرایش داده‌اند و علیرغم لباس مذهبی که بر تن دارند، نباید گمان شود که آنها نماینده دین یا ارزش‌ها هستند. اما در برخی موارد، برخی دولت‌های غربی به طور رسمی آنها را نماینده اختصاصی مردم یهود می‌پندارند.

فریدمن سپس اعلام کرد که طبق تورات و تلمود نباید در برابر این جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان سکوت کرد و گفت: سکوت، مساوی ارتکاب جرم است. تردیدی وجود ندارد که اقدامات وحشیانه اسرائیل مستقیماً‌ و از روی عمد تمامی یهودیان را در معرض خطر جدی و فوری قرار می‌دهد. با توجه به شرایطی که هم‌اکنون در غزه در حال رخ دادن است، من متقاعد شدم که خطری که متوجه یهودیان سراسر جهان است، فراتر از تصور است.

این خاخام بلژیکی تأکید کرد: وظیفه دینی ما است که علیه اقدامات اسرائیل مقاومت کنیم و با شدیدترین لحن آن را محکوم کنیم.

فریدمن با اشاره به حق فلسطینیان برای دفاع از خود در مقابل تجاوزات صهیونیست‌ها تأکید کرد: جای هیچ بحث و مذاکره‌ای نیست که حق صریح و مسلم دفاع از خود وجود دارد. بعلاوه آنکه در قوانین بین‌الملل و منشورهای سازمان ملل همگی، حق مقاومت در مقابل اشغال و تجاوز وجود دارد و این موارد در آن بسیار صریح است.

به گفته وی، برخی اوقات تلاش‌هایی به منظور جلوگیری از حق فلسطین برای دفاع از خود صورت می گیرد که این تلاش‌ها برای مشروعیت زدایی حق فلسطینان برای دفاع از خود به طور جدی، زندگی یهودیان در سراسر جهان را در معرض خطر قرار می دهد.

این خاخام بلژیکی در پایان تصریح کرد باید با موضوع حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان طوری برخورد کنیم که گویی فرزندان خود ما و جان ما در معرض خطر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها