امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106559
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
منوچهر محمدی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برگزاری جشنواره های موضوعی و جشنواره فیلم یاس اظهار داشت: اگر جشنواره ها رسالت و تعریف درستی ...

منوچهر محمدی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برگزاری جشنواره های موضوعی و جشنواره فیلم یاس اظهار داشت: اگر جشنواره ها رسالت و تعریف درستی نداشته باشد عمر کوتاهی خواهند داشت ضمن اینکه مهمترین هدف جشنواره می تواند در تعریف متر و اندازه استاندارد کارهای آن حوزه باشد.

تهیه کننده «فرشته ها با هم می آیند» همچنین گفت: اگر جشنواره در یک رقابت سالم و عادلانه محور باشد و تولیدات آن با مترهای منصفانه ساختاه شده باشد کمک می کند تا آن عرصه جایی باشد تا فیلمسازان برای رسیدن به معیارهای خود تلاش هایی را در جهات ارتقاء آثار انجام  دهند.

محمدی در ادامه افزود: اگر برگزارکنندگان هر جشنواره ای به عنوان متولی حرمت امامزاده را نگه ندارند بعد از مدتی جشنواره کارکرد خود را از دست می دهد. ضمن اینکه سهوپسندی، ساده انگاری، نگاه کمیت گرا، داوری غیرعادلانه، روابط پس پرده و غیرطبیعی در تعیین داوران و به تبع آن در انتخاب فیلم ها و جوایز غیر کاربردی در زندگی فیلمساز از جمله آسیب هایی است که می تواند جشنواره را ضد خود تعریف کند.

تهیه کننده «مارمولک» با بیان اینکه تولیدات ویدئویی بخشی از مجموعه تولیدات سینمای ایران را تشکیل می دهند، افزود: باید از طریق برگزاری جشنواره های درست و پروانه ساخت ها کمک کنیم تا سطح فیلم های ویدئویی از سطح زنگ تفریح برای فیلمسازان خارج شود.

وی ادامه داد: چنانچه فیلمساز جوان در این حیطه آزمون و خطا کند و به تعبیر قدیمی ها مراحل شاگردی را طی کند و بعد از آن وارد سینمای حرفه ای شود در اینصورت اثرات جشنواره فیلم های ویدئویی را در تولیدات سینمای حرفه ای خواهیم دید که بدون شک اثرات مثبتی از خود به جای خواهد گذاشت.

محمدی در ادامه افزود: جوانان علاقمند به فیلمسازی با ساخت فیلم های ویدئویی می تواند نحوه ارتباط با مخاطب را یاد بگیرند و بدین ترتیب کوله باری از تجربه و دانش را در عرصه عمل و اجرا چنانچه شایستگی لازم را داشته باشند را وارد فضای سینمای حرفه ای کنند.

تهیه کننده «زیر نور ماه» با بیان اینکه جشنواره فیلم های کوتاه، مستند و ویدئویی باید توسط دو گروه رصد شود گفت: این دو گروه تهیه کنندگان و مدیران سینمایی هستند که باید استعدادهای بلقوه را شناسایی کنند و میدان عمل را به آنها بدهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارکردهای این نوع جشنواره ها استعدادیابی است به همین دلیل باید با دید حرفه ای بررسی شود تا مشخص شود که چه تعداد می توانند آینده درخشانی در سینمای حرفه ای داشته باشند.

وی همچنین درباره بازار فیلم های ویدئویی نیز گفت: اگر جایگاه و موقعیت فیلم های ویدئویی را به درستی تعریف کنیم و چرخه اقتصادی آنها بازنگری شود فیلم های ویدئویی می تواند بازار خوبی داشته باشد. با توجه به تکنولوژی های جدید این فیلم ها می توانند تبدیل به آثاری می شوند که سینماهای نمایش دهنده مستقلی داشته باشند.

تهیه کننده «طلا و مس» تصریح کرد: قطعا در بین فیلم های ویدئویی فیلم های قرار دارند که می توانند در خارج از ایران افتخار کسب کنند اما تا به  امروز به آنها توجه لازم نشده است.

وی در خاتمه بیان داشت: جشنواره فیلم های ویدئویی تهران (یاس) ابتدا باید خود را مورد بازنگری قرار دهد و سیاست گذاری مشخصی را دنبال کند تا این جشنواره بتواند برای خود جای مناسبی را باز کند و استقلال لازم را پیدا کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار