امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106564
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 144
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری گفت: در تمام دنیا مطالبی را که می‌خواهند در ذهن نسل جدید کاملا ماندگار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری گفت: در تمام دنیا مطالبی را که می‌خواهند در ذهن نسل جدید کاملا ماندگار شود، در کودکی به آن‌ها آموزش داده و تا بزرگسالی مرتبا آن را تکرار و کامل می‌کنند. با توجه به این موضوع، ما هم اگر می‌خواهیم فرهنگ دفاع مقدس و پایداری در نسل جدید نهادینه شود، باید آموزش را از مقاطع پایین تحصیلی شروع کنیم.

وی با اشاره به این که دفاع مقدس تمام نشده است، گفت: ممکن است در مرز‌ها به صورت فیزیکی با تهاجم دشمن مواجه نباشیم اما تهاجم فرهنگی که بار‌ها به آن اشاره شده وجود دارد و تا زمانی که تهاجم هست، دفاع مقدس و تلاش برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌ها هم وجود دارد.

فیض همچنین تاکید کرد: این که عده‌ای می‌گویند ادبیات انقلاب نداریم حرف کاملا اشتباهی است؛ چرا که ادبیات انقلاب و ادبیات دفاع مقدس، ساحت دارد، تعریف دارد، ارزش دارد و نمونه‌های درخشانی از آن را شاهدیم. با توجه به این موضوع، باید این ادبیات را در کتاب‌های آموزشی بگنجانیم و به شکل تحلیلی و پژوهشی به آن نگاه شود.

این شاعر کشورمان با بیان این که این کار باید کار‌شناسی شده باشد تا نتیجه مطلوب داشته باشد، گفت: اگر کار‌ها را به دست کار‌شناسان بسپاریم و کسانی را وارد عرصه کنیم که در این زمینه صاحب تخصص هستند، آثاری نوشته‌اند که مورد توجه مخاطبان داخل و خارج از کشور قرار گرفته و هم دفاع مقدس و هم مخاطب را به خوبی می‌شناسند، وارد کردن ادبیات پایداری به کتاب‌های درسی اقدامی بسیار مفید و لازم است.

وی در ادامه اظهار کرد: حتی به نظر من، نه تنها ادبیات دفاع مقدس باید به کتاب‌های درسی مقاطع مختلف مدارس وارد شود و یک واحد درسی شناخته شود، بلکه می‌تواند یک گرایش دفاع مقدس در ادبیات وجود داشته باشد. فرهنگ دفاع مقدس، قابل پژوهش و قابل دسترسی است. بنابراین علاوه بر جا دادن آن در پایان‌نامه‌ها، می‌توان گرایش ادبیات انقلاب را ایجاد کرد تا صاحب نظرانی در این زمینه رشد پیدا کنند و اینچنین به تثبیت و تبیین مبانی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بپردازیم.

این نویسنده با بیان این که باید مراقب باشیم در این زمینه کوتاهی نکنیم، گفت: حوزه هنری سردمدار ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و کتاب‌های خوب و پرمخاطبی در این زمینه عرضه کرده است؛ اما باید نهادهای دیگر هم وارد عرصه شوند تا کشورهای دیگر مفاهیم مورد نظر خودشان را وارد ذهن نسل جدید ما نکنند و سبب فاصله گرفتن آن‌ها از فرهنگ دفاع از مظلوم و حق‌مداری نشوند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها