امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106565
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو تن از پیشکسوتان و کارشناسان حوزه چاپ درباره صنعت چاپ مطالبی را بیان کرده‌اند که در ذیل آن را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو تن از پیشکسوتان و کارشناسان حوزه چاپ درباره صنعت چاپ مطالبی را بیان کرده‌اند که در ذیل آن را می‌خوانید:

* دمیرچی: لزوم تشکیل اتاق فکر برای صنعت چاپ کشور

در ابتدا اسماعیل دمیرچی پیشکسوت صنعت چاپ، بیان داشت: پیشکسوتان صنعت چاپ سرمایه‌های پنهان این صنعت هستند. هر پیشکسوت مانند صدها کتاب است که مطالب مهم و ارزشمندی را در خود ذخیره کرده و می‌تواند به کمک کسانی بیاید که تازه به این صنف آمده‌اند.

نویسنده کتاب «قبیله چاپ»، افزود: تشکیل اتاق‌های فکر با حضور نخبگان، پیشکسوتان و سرمایه‌گذاران می‌تواند باعث تحولی عظیم در این صنعت شود. امروز چاپ از نخستین روز زندگی تا آخرین روز همراه ماست و ما نمی‌توانیم نقش آن را انکار کنیم. نمی‌دانم با این وجود چرا برخی این نقش پررنگ را مشاهده نکرده و اقدامی برای توسعه و حمایت از آن نمی‌کنند.

دمیرچی با ضروری دانستن ارائه تسهیلات به اهالی چاپ، گفت: در سال‌های اخیر افراد باتجربه صنعت چاپ با مشکل بی‌پولی مواجه بودند و عده زیادی بدون داشتن تجربه و دانش کافی و صرفاً تنها به دلیل داشتن سرمایه وارد این صنف شدند. این اتفاق خوبی نبود. اگر تسهیلات لازم به اهالی صنعت چاپ داده شود، می‌توانیم بازده‌ای چند برابر داشته باشیم.

* دفتر امور چاپ ارشاد امروز نیازمند ثبات مدیریتی است

این پیشکسوت صنعت چاپ با اشاره به ضرورت ثبات مدیریت در صنعت چاپ، بیان کرد: در حال حاضر اهالی صنعت چاپ بیش از هر زمانی نیاز به مدیریتی واحد برای صنف خود دارند زیرا پراکندگی صنفی مشکلات را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: این مدیریت علاوه بر بخش صنفی، بخش دولتی را نیز شامل می‌شود و امیدواریم که با ثبات مدیریت در حوزه چاپ شاهد پیشرفت این صنعت باشیم. دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز نیازمند ثبات مدیریتی است زیرا تغییر مدیریت در دولت‌های گذشته سرعت حرکت در صنعت چاپ را کند کرده است.

دمیرچی با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ، گفت: بدون شک برگزاری جشن صنعت چاپ بسیار مفید است زیرا کوچک‌ترین حسن برگزاری چنین جشنواره‌هایی این است که نشان می‌دهد هنوز صنعت چاپ زنده ا است و نفس می‌کشد.

* قنواتی: اتحادیه چاپخانه‌داران خوزستان به زودی راه‌اندازی می‌شود

در ادامه همایون قنواتی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، صنعت چاپ را یکی از صنایع مهم و تأثیرگذار در اقتصاد و فرهنگ دانست و بیان کرد: امروز تمام صنایع به صنعت چاپ نیاز دارند و باید به آن توجه ویژه داشت. در همین راستا به زودی اتحادیه چاپخانه‌داران استان خوزستان راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نقش مهم و استراتژیک صنعت چاپ برای مسئولان استان به زودی دوره‌های آموزش اپراتوری صنعت چاپ استان را برگزار خواهیم کرد.

قنواتی با اشاره به برنامه‌های این اداره کل برای صنعت چاپ، بیان کرد: از جمله برنامه‌های ما ارائه تسهیلات به چاپخانه‌داران است زیرا اعتقاد داریم که صنعت چاپ برای پیشرفت نیاز به نوسازی دارد.

وی در پایان گفت: امیدوارم که با تشکیل اتحادیه چاپخانه‌داران استان خوزستان بتوانیم کمک شایانی را به اهالی صنعت چاپ بکنیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها