امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106571
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری گفت: جشنواره تئا‌تر سوره که در سال‌های اول تاسیس حوزه هنری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری گفت: جشنواره تئا‌تر سوره که در سال‌های اول تاسیس حوزه هنری برگزار می‌شد محلی بود برای شکوفایی و معرفی استعدادهای تازه تئا‌تر در همه زمینه‌ها که افراد به دور ازحاشیه‌ها و تجملات رایج تئاتر در این جشنواره هاحضور پیدا می‌کردند و به جرئت می‌توان گفت خیلی از چهره‌های توانمند حال حاضر فضای تئا‌تر کشور میراث دار جشنواره تئا‌تر سوره هستند.

قربانی افزود: بعد از آن که جشنواره تئا‌تر ماه شکل گرفت، با استفاده از تجربیات جشنواره تئا‌تر سوره این بار تئا‌تر ماه سعی کرد فضای حرفه‌ای تری به فضای جشنواره‌ای تئا‌تر حوزه هنری بدهدکه البته یک سری مشکلات خاص خود را داشت، چون فکر می‌کردند که می‌توانند با فضای جشنواره تئا‌تر فجر رقابت کنند که به اعتقاد من این اصلا ایده درستی نبود. چرا که تئا‌تر فجر یک مقوله جدایی است، جشنواره بزرگی که در سطح کشور برگزار می‌شود و باید به‌‌ همان شکل و قوت خود حفظ شود و جشنواره‌های دیگر به فراخور موضوع باید در فضای تئاتر کشور فعالیت کنند.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر سوره ماه درخصوص ارزیابی خود درباره اردبیل که سومین جشنواره منطقه‌ای تئا‌تر سوره ماه در آن برگزار می‌شود تصریح کرد: از سه سال قبل سعی کردیم به مکتب تئا‌تر سوره برگردیم؛ با این هدف که گروه های کوچکی که کمتر فرصت راهیابی به جشنواره سراسری تئا‌تر سوره ماه را پیدا می‌کنند این فرصت را داشته باشند تا در جشنواره منطقه‌ای حاضر و کارشان دیده شود تا در‌‌ نهایت باعث رشد و شکوفایی آن‌ها گردد و بتوانند طی چند سالی که در جشنواره منطقه‌ای شرکت می‌کنند تجربه لازم جهت حضوری قدرتمند در جشنواره سراسری تئا‌تر سوره ماه را پیدا بکنند.

این مقام مسئول افزود: جشنواره منطقه‌ای تئا‌تر سوره ماه به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم فعالیت همه گروه‌ها تئاتری در استان‌ها را رصد کنیم تا هیچ استعداد قابل شکوفایی از نظرها دور نماند.

قربانی تصریح کرد: جشنواره منطقه‌ای تئا‌تر سوره ماه دو دوره به صورت همایش برگزارشد و این اولین سال است که به صورت جشنواره منطقه‌ای برگزار می‌شود و استان اردبیل میزبان منطقه یک آن است.

مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری کشور گفت: متاسفانه تئا‌تر شهرستان‌ها رو به افول است که باید علت یابی شود. تئا‌تر شهرستان نسبت به ده سال پیش به شدت ضعیف شده و باید بررسی شود تا اگر مشکلی در آموزش یا امکانات و یا مسائل زیرساختی است مرتفع گردد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها