امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106583
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
صلاح‌الدین قره‌تپه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، جشنواره استانی فیلم مقاومت در استان ...

صلاح‌الدین قره‌تپه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، جشنواره استانی فیلم مقاومت در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره همچنین با حضور سینماگران کشور، هنرمندان جهان و کشورهای اسلامی در سطح کشور و بین‌الملل با موضوع‌های مقاومت و بیداری اسلامی، وحدت اسلامی، مقابله با اندیشه‌های تکفیری، مبارزه با جنگ نرم شبکه‌های استکبار، تروریست و صهیونیسم بین‌الملل برگزار می‌شود.

به گفته مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، جشنواره فیلم مقاومت به‌همت انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد روایات فتح و همیاری سازمان بسیج هنرمندان در سطح استان و کشور برپا خواهد شد.

قره‌تپه رویکرد مهم این جشنواره را مقاومت، بصیرت و شکوفایی به‌منظور پاسداشت حماسه‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: توجه به حضور سازنده ایثارگران و رزمندگان در حوزه‌ تحریم‌های اقتصادی، دستاوردهای علمی فرهنگی و افتخارات جهانی آنان را از دیگر رویکردهای برگزاری این جشنواره خواند.

این مسئول خاطر نشان کرد: جشنواره فیلم مقاومت در 14 شهرستان استان کرمانشاه نیز برگزار می‌شود و فیلم‌های آن در سه سانس صبح برای دانش‌آموزان و عصر و شب برای عموم مردم به اکران گذاشته می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی با آثار جدید سینمایی هنرمندان دفاع مقدس دانست و گفت: تبیین فرهنگ مقاومت، شناسایی و معرفی آثار سینمایی برتر در استان کرمانشاه از دیگر اهداف برپایی این جشنواره به‌شمار می‌رود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه یادآور شد: تشویق و ترغیب فیلم‌سازان، کشف استعدادهای و کارشناسان سینمایی نیز مهمترین اهداف برگزاری جشنواره مقاومت در استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

به گفته قره‌تپه، مدیریت و مسئولیت برپایی جشنواره فیلم مقاومت در سطح شهرستان‌های استان کرمانشاه بر عهده کانون‌های بسیج هنرمندان نواحی، مدیران آموزش و پرورش، شوراهای اسلامی شهرستان‌ها و مدیران ارشاد اسلامی است.

این مسئول متذکر شد: چند نفر از ناظران کشوری برای نظارت بر نحوه برگزاری این جشنواره در استان کرمانشاه حضور پیدا خواهند کرد و کانون‌های بسیج هنرمندان نیز که در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشند، تجلیل می‌شوند.
انتهای پیام/2700/ت30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها