امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106591
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، انتشارات کتاب نیستان کتاب «مفتون و فیروزه» نوشته سعید تشکری را آماده توزیع و ورود به بازار کتاب دارد. این کتاب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، انتشارات کتاب نیستان کتاب «مفتون و فیروزه» نوشته سعید تشکری را آماده توزیع و ورود به بازار کتاب دارد.
این کتاب رمان بلندی است به قلم این نویسنده نام آشنا که در خراسان و در سال‌های نزدیک به پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن رخ می‌دهد و مفتون و فیروزه دو قهرمان اصلی کتاب هستند که ماجراها از نگاه آنها روایت می‌شود و نویسنده برای پیش بردن روایت این رمان بلند از اتفاقات مستند و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در خراسان بهره برده است و از آنجا که مقام معظم رهبری در ماجراهای منتهی به انقلاب اسلامی در مشهد نقش پررنگی داشته است،‌ نویسنده از خاطرات ایشان و اتفاقات مرتبط نیز در روایت داستانی‌اش استفاده کرده است.

داستان این رمان به وقایع سیاسی شهر مشهد از سال 55 تا 57 و حضور جریانات روشنفکر در این شهر و ارتباط آنها با ماجرای کشتار مردم در حرم رضوی در سال 57 باز می‌گردد.

داستان «مفتون و فیروزه» به طور مشخص روایتی است داستانی از جماعتی روشنفکر که در سال 1355 به نوعی به دنبال حرکت در مسیر تئاتر متعهد هستند که نحله فکری آنها به خلق تئاتر ابوذر نیز منتهی می‌شود که مرحوم شریعتی از طرفدارانش بود و حتی در یک نوبت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و شهید هاشمی‌نژاد نیز به تماشای کار آنها می‌پردازند.

این رمان به علت حجم زیادش در دو جلد منتشر شده است که زیر عنوان جلد اول «سال خروس و نهنگ» و زیر عنوان جلد دوم «سال اسب» است و در مجموع این رمان به 253 فصل تقسیم بندی شده است.

این کتاب که سی و هشتمین جلد از مجموعه کتاب‌های متون فاخر انتشارات نیستان است با شمارگان 2200 نسخه منتشر شده است و جلد اول 624 صفحه دارد و 33 هزار تومان قیمت خورده و جلد دوم 27 هزار تومان قیمت خورده و 482 صفحه دارد. البته دو جلد این کتاب با هم و در قابل یک مجموعه به فروش می‌رسد و از شنبه در کتابفروشی‌ها قابل تهیه است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها