امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۵:۰۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1066
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 404
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس محمد ناظمی اردکانی در اولین اجلاس رؤسای ثبت‌احوال‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس محمد ناظمی اردکانی در اولین اجلاس رؤسای ثبت‌احوال‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اجلاس نیز مانند اجلاس‌های گذشته که با حضور اعضای اکو و کشورهای شرق آسیا برگزار شد و بالغ بر 25 کشور در این اجلاس حضور داشتند.

وی ادامه داد: با برگزاری این اجلاس کمیسیون‌های تخصصی برپا شد تا نسبت به تبادل اطلاعات در حوزه ثبت احوال تا چهارشنبه هفته جاری اقدام شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان داشت: از سوی جمهوری اسلامی برای کشورهای اکو وب‌سایتی در حال طراحی است و وب‌سایت دیگری برای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی طراحی می‌شود تا بتوان به صورت مشترک تبادل اطلاعات کرد.

وی به ارائه کارت هوشمند ملی اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های ارائه این کار به سرانجام رسیده است و تا به امروز کارت هوشمند به صورت آزمایشی در شهر قم صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات پیش رو برای تمامی دست‌اندرکاران برگزار کننده انتخابات کارت هوشمند ملی صادر شده است تا بتوانند از امضای الکترونیکی کارت استفاده کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تا چه زمان کارت هوشمند ملی برای عموم مردم صادر می‌شود گفت: در حال حاضر برای ایثارگران شهرستان قم این کارت صادر شده است و اقشار دیگر نیز در پایلوت اجرای این طرح قرار دارند.

وی یادآور شد: امیدواریم که بر اساس برنامه پنجم توسعه تا پایان سال 94 کارت ملی هوشمند برای تمام آحاد جامعه توزیع شود.

ناظمی اردکانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کارت‌های ملی تا پایان سال 92 اعتبار دارند و بعد از اعتبار چگونه باید نسبت به تغییر کارت خود اقدام کنند گفت: در صورتیکه کارت هوشمند توزیع نشود کارت‌های فعلی دوباره تمدید می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها