امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10661
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد جواد محمدی‌زاده امروز در مراسم افتتاحیه همایش بیوتکنولوژی محیط زیست در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره کاهش بودجه سال ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد جواد محمدی‌زاده امروز در مراسم افتتاحیه همایش بیوتکنولوژی محیط زیست در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره کاهش بودجه سال 92 سازمان محیط زیست ابراز داشت: توقع محیط زیست از مجلس این است که نسبت به تخصیص بودجه مناسب به این سازمان اقدام کند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه بودجه سال 92 این سازمان همانند سال 91 انقباضی است، افزود: در سالهای گذشته سازمان محیط زیست بودجه مناسبی را به خود اختصاص داده بود اما متأسفانه در سال جاری بودجه این سازمان روند کاهشی داشته است.

وی متذکر شد: از آنجایی که مباحث مربوط به محیط زیست اولویت دارد از آنجایی که مباحث مربوط به محیط زیست اولویت دارد از مجلس شورای اسلامی خواستاریم به این موضوع رسیدگی کند.

به گفته وی کاهش بودجه  92 موجب گله سازمان محیط زیست شده است.

محمدی زاده یادآور شد: در این خصوص نامه‌ای را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه داده‌ایم.

وی همچنین در خصوص مصوبه تغییر کاربری‌ها در مجلس شورای اسلامی ابراز نگرانی کرد و گفت: با تغییر کاربری‌ها در حوزه محیط زیست امکان سوء استفاده برخی از زمین‌خواران از منابع طبیعی حاصل می‌شود.

محمدی‌زاده یادآور شد: این مصوبه جدید قطعا موجب  زمین‌خواری میان افراد می‌شود و سازمان محیط زیست مصمم است از این امر جلوگیری به عمل آورد.

رئیس سازمان محیط زیست درباره صدور مجوز تردد برای خودروهای با عمر بیش از 50 سال بیان داشت: این امر در مورد خودروهای خاصی است که محل نگهداری آنها باید در موزه باشد.

وی با بیان اینکه تردد این دسته از خودروها به شرط دارا بودن گواهی معاینه فنی است، بیان داشت: این دسته از وسایل نقلیه نباید در سطح شهر تردد کنند و باید در  موزه‌ها نگهداری شوند به همین منظور قطعا سازمان این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

محمدی‌زاده در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره پایان مهلت خودروسازان به منظور ارتقاء سطح استاندارد محصولاتشان اظهار داشت: به شرکت‌های خودروساز تا پایان خرداد ماه مهلت داده شده تا نسبت به ارتقاء سطح استاندارد محصولاتشان اقدام کنند.

وی متذکر شد: این مصوبه با عنوان آخرین بار برای خودروسازان تمدید شده است و دیگر مهلتی به این شرکت‌های صنعتی برای ارتقاء سطح استاندارد محصولاتشان داده نمی‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه در خصوص حوزه بیوتکنولوژی در عرصه محیط زیست بیان داشت: این علم در علوم مختلف دارای کاربردهای مختلفی است و در دنیا با قدمت صد ساله و در ایران با قدمت 30 ساله روبرو است.

وی متذکر شد: ما هم اکنون به دنبال این هستیم که با استفاده از ظرفیت این علم از ورود آلایندگی‌ها به محیط زیست جلوگیری به عمل آوریم به طوری که برای مثال می‌توان به استفاده از کودهای بیولوژیک به جای کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی اشاره کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها