امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106619
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین حره»، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب در مطلبی به پیروزی مقاومت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین حره»، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب در مطلبی به پیروزی مقاومت در جنگ اخیر غزه پرداخت.

وی در این مقاله نوشت: غزه، فلسطین و ملتهای عربی و اسلامی حق دارند که جشن بگیرد این جشن فقط برای پایان حملات نیست بلکه برای شکست دشمن صهیونیستی است، نه تنها شکست دشمن صهیونیستی بلکه شکست تمام کسانی که به او همراه بودند و بویژه عربها، خواه با سکوت خود در قابل جنایات یا با انتظار خود برای اینکه تانکها و هواپیماهای «نتانیاهو» شریفترین پدیده در این امت یعنی مقاومت را نابود کند.

عطوان ادامه داد مقاومت پیروز شد زیرا در طول  روز رعب و وحشت به دل 6 میلیون اسرائیلی انداخت و آنها از ترس موشکهای مقاومت به پناهگاهها رفتند، اقدامی که هیچ نظام عربی تا کنون انجام نداده بود.

وی افزود که مقاومت پیروز شد زیرا قدرت پاسخگویی خود به حملات را ثابت کرد و با پاسخهای خود تنها رژیم صهیونیستی بلکه دوستان عربش را نیز غافلگیر کرد، رژیم صهیونیستی در جنگهای سابق خود به دو امر عادت کرده بود یکی اینکه عربها با اولین حمله  پرچم‌های سفید خود را به نشانه تسلیم بالا ببرند و دیگر اینکه در سریعترین فرصت خود را به نزدیکترین منطقه امن برسانند، اما اینبار کاملا برعکس بود.

در ادامه این مقاله آمده است که آنچه در این جنگ اتفاق افتاد در حد معجزه بود؛ مقاومت پرچم سفید را بالا نبرد و جنگنده‌های «اف 16»باعث ترس آن نشد، ملت غزه منطقه خود را ترک نکرد و و حتی اگر تمامی گذرگاهها نیز باز شود آن را ترک نمی‌کند زیرا با خود عهد کرده که بر ویرانه‌های آن به شهادت برسد.

عطوان می‌افزاید در عوض شهرک‌نشینان اسرائیلی‌ از ترس منازل خود را رها کردند و به پناهگاه‌ها رفتند. آینده سیاسی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سقوط کرد. این غزه‌ای است که اسکندر مقدونی را شکست داد ، نتانیاهو پس از این به شهرک‌نشینانی که قولا داده بود خطر موشکهای مقاومت را برای همیشه رفع کند چه خواهد گفت؟ او چگونه شکست خود را توجیه خواهد کرد؟ عجیب نیست که کابینه به جلسه جنگ تبدیل شده زیرا اینها با شکست اعلام آتش‌بس کردند و هیچ کدام از اهدافشان محقق نشد بلکه به عنوان جنایتکاران جنگی نیز معرفی شدند.

این تحلیلگر جهان عرب در ادامه می‌گوید: «اسرائیل» وجهه خود را در میان مردم دنیا یا مقابل اکثریت آنها تخریب کرد و این بار نتوانست از فریب رسانه‌ای استفاده کند. تمام دنیا تصاویر کودکانی که کشته شده بودند، خانه‌هایی که تخریب شده بود و ‌بیمارستان‌ها و مدارسی که بمباران می‌شد، دیدند.

عطوان در ادامه به موشکهای مقاومت و تاکتیک تونلها اشاره کرد و گفت که پیروزی مردان مقاومت به دلیل مهارتهای نظامی آنها و عزت نفس و پایداریشان بوده است.

وی در پایان ضمن تبریک این پیروزی به مقاومت و ملت فلسطین افزود: فرهنگ مقاومت با تمام قوا بازگشت و نسل اندر نسل سربلند باقی خواهد ماند تا زمانیکه تمام حقوق مشروع خود را به دست آورد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار