امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106640
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در کنفرانس خبری خود در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در کنفرانس خبری خود در بیروت پس از اعلام آتش‌بس در نوار غزه ، این پیروزی را تبریک گفت و ادامه داد که رژیم صهیونیستی جنگ را تحمیل کرد اما این جنگ باعث غافلگیر شدن مقاومت نشد، مقاومت از تمام توان خود در این جنگ استفاده نکرد اما باز هم با قدرت خود توانست در مقابل دشمن بایستد.

وی در ادامه ضمن اعلام اینکه استراتژی مذاکرات قابل شرط ‌بندی نیست گفت: مسیر مذاکرات را در ویرانه‌های غزه جستجو کنید، توافق «اسلو» را جنگنده‌ها در غزه نابود کردند و زیر خاک دفنش کردند.

شلح افزود که این جنگ آخرین جنگ و یا اصلی‌ترین جنگ نیست و مقاومت ، گامهایش را در این راه خواهد گذاشت به ویژه اینکه از مهمترین دستاورهای جنگی فعلی پایان بحث در مورد درگیری ایدئولوژی‌ها بود و از همگان می‌خواهیم که متوجه باشند مقاومتی که ملت برای آن خون دادند همانگونه که توسط مردم پذیرفته شد باید در آغوش گرفته شود.

دبیرکل جهاد اسلامی در ادامه گفت که باید اقدامات مقاومت و دستاورهایش هر چه زودتر به کرانه باختری منتقل شود، وی افزود: هر کس در پیروزی مقاومت شک دارد به رسانه‌های اسرائیلی و اظهارات مقامات آن گوش دهد و ببیند وجه مردمی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم چقدر سقوط کرده است، دشمن نادان صهیونیستی ملت فلسطین را نشناخته است.

وی خطاب به ساکنان رزمین‌های اشغالی گفت: شما باید خجالت بکشید که زیر سایه مقاماتی زندگی می‌کنید که قویترین جنگنده‌ها را برای کشتن زنان و کودکان میفرستند .

شلح سپس در خطاب به مقاومت گفت: شما معجزه کردید و تمام جهان را گیج و دشمن را سردرگم کردید، مقاومت به همه جهان می‌گوید که فلسطین غیر قابل فراموش شدن است و جنایت انجام شده غبر قابل بخشش.

دبیرکل جهاد اسلامی در ادامه ضمن اشاره به کشورهای حامی مقاومت که به گفته وی در منطقه مشخص هستند  از تمام کشورهایی که در کنار فلسطین ایستادند به ویژه کشورهای آمریکای لاتین تشکر کرد و بر لزوم بازسازی غزه و ادامه وحدت گروههای مقاومت فلسطین تاکید کرد.

وی در مورد طرح آتش‌بس گفت که هنوز گزینه‌های روی میز وجود دارد که باید در مورد آنها بحث کرد و افزود: ما گذرگاه رفح را به عنوان امانت به برادارن خود در مصر سپردیم تا به میل خود در مورد آن تصمیم بگیرند و مقامات مصر گفته‌اند که رفح یک مسئله فلسطینی-مصری است.

رمضان شلح در پایان افزود که با نظارت تشکیلات خودگردان فلسطین بر گذرگاه رفح مشکلی ندارد و ادامه داد: متاسفانه ملت فلسطین بزرگترین پیروزی‌اش را در بدترین مرحله‌ای که منطقه در حال حاضر دارد تجربه کرد و امروز فلسطین مسیر قطب‌نما را درست نگه داشته و به همگان اعلام می‌کند جبهه‌ای متحد شکل گرفته تا همگی برای مقابله با دشمن به آن بپیوندند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها