امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106647
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم یادبود مرحوم «عبدالمجید حسینی‌راد» از هنرمندان پیشکسوت کشورمان ساعت 10 تا 12 ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم یادبود مرحوم «عبدالمجید حسینی‌راد» از هنرمندان پیشکسوت کشورمان ساعت 10 تا 12 نهم شهریور ماه با دعوت از خانواده مرحوم حسینی‌راد، اساتید دانشگاه و دانشجویان، مسئولان حوزه هنری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران و جامعه هنری در محل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، این نقاش و پژوهشگر متولد سال 1338 در بهبهان بود. او مدرک کارشناسی نقاشی خود را از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی را از دانشگاه رن 2 فرانسه و دکترای هنرهای تجسمی را از همین دانشگاه دریافت کرد.

وی عضو هیئت علمی و دانشیار پردیس هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بود و تدریس در دانشگاه‌های مختلف، عضویت در شورای سیاست‌گذاری و هیات انتخاب دومین نمایشگاه طراحی تهران، عضویت در شورای سیاست‌گذاری و هیات انتخاب پنجمین دوسالانه نقاشی ایران، دبیری همایش و عضو شورای سیاست‌گذاری و انتخاب نمایشگاه نگاه معنوی، دبیری اولین و دومین نمایشگاه هنر مفهومی ایران و عضویت در شورای سیاست‌گذاری و هیات انتخاب سومین نمایشگاه هنر جدید از دیگر فعالیت‌های او بود.

«خط و سایه‌ها» (مجموعه داستان)، «منظر نقاشی معاصر»، «از باروک تا سوررئالیسم»، «مبانی هنرهای تجسمی» و «یادنامه کمال‌الدین بهزاد» از تالیفات حسینی‌راد است.

حسینی‌راد سال 1384 به مدت چند ماه مدیر کل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران بود و سرانجام در 19 خرداد ماه سال جاری بر اثر ایست قلبی در 55 سالگی دار فانی را وداع گفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار