امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106649
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «انصارالله»، هزاران یمنی از صبح امروز در پاسخ به فراخوان برای شرکت در تظاهرات امروز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «انصارالله»، هزاران یمنی از صبح امروز در پاسخ به فراخوان برای شرکت در تظاهرات امروز وارد میدان «الاعتصام» در مسیر فرودگاه در صنعا شدند.

در این تظاهرات هیات ها و نهادهای مدنی از جمله هیات مردمی «تصالح و تسامح»، پیشگامان جامعه انقلابی، نهاد نظارت بر زندانیان و دیگر نهادها نیز حضور دارند.

مردم یمن که از دوشنبه هفته گذشته اعتراضات ضد دولتی خود را آغاز کرده اند، در تظاهرات امروز خود که تا ساعتی دیگر برگزار می شود، بر مطالبات مشروع خود تاکید می کنند.

بر اساس فراخوان احزاب مخالف یمنی، قرار است عصر روز چهارشنبه تظاهرات گسترده ای در میدان الاعتصام برگزار کنند.

بر اساس این گزارش، کمیته انقلاب مردمی شب گذشته طی فراخوانی از مرد و زن یمنی خواست تا در تظاهرات عصر امروز چهارشنبه شرکت کنند.

مردم یمن تظاهرات خود را از دوشنبه گذشته در اعتراض به اوضاع اقتصادی و اجتماعی آغاز کرده اند و این تظاهرات ادامه دارد.

در نامه اخیر رهبر حوثی‌ها به رئیس جمهوری یمن تاکید شده که مشکلات و رنجهای مردم یمن در پی لغو یارانه سوخت و تداوم فساد در کشور موجب شده تا شمار زیادی از آنها اکنون در استانهای مختلف تظاهرات کنند و خواستار تغییر دولت، لغو تصمیم مربوط به مشتقات نفتی و اجرای بندهای کنفرانس گفت‌وگوهای ملی شوند.

رهبر حوثی‌ها یمن در این بیانیه نوشت: اتخاذ تصمیمات اقتصادی که برای ملت یمن دشواری و مشکلات به همراه دارد نتیجه ناکامی سیاسی در اداره کشور از سوی دولت است که بر اساس سهم‌بندی و تقسیم قدرت نه تنها در پستهای بالای حکومتی که در تمام سرویس‌های اجرایی و هیئت‌های مسئول تشکیل شده، است. این دولت مسئول کامل ناکامی آشکار سیاسی، اقتصادی و امنیتی است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها