امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106656
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 18
حسین اکبری سفیر ایران در لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درخصوص آخرین وضعیت پرونده امام موسی صدر گفت: ...

حسین اکبری سفیر ایران در لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درخصوص آخرین وضعیت پرونده امام موسی صدر گفت: موضوع امام صدر یک موضوع مهم و ایرانی است و از ابتدا هم بنا بر دستورات مقامات ارشد کشورمان و تاکید آنها از پیش از سقوط قذافی، این موضوع در برنامه کاریمان قرار گرفت و ما آن را دنبال می‌کردیم.

وی با اشاره به سقوط رژیم قذافی و استقرار دولت موقت طی 2 سال گذشته یادآور شد: ما در آن زمان با مقامات لیبیایی و خانواده امام صدر ارتباط داشته و این موضوع را در آن ایام نیز دنبال می‌کردیم چراکه نگرانی ما این بود که نکند در بحران رخ داده در لیبی اتفاقی برای امام صدر رخ دهد.

سفیر ایران در لیبی با اشاره به اطلاعات و اخباری که از جانب سفارتخانه به خانواده امام صدر داده می‌شد، یادآور شد: زمانی که هیات لبنانی به طرابلس آمد جلسات متعددی با آنها داشتیم و نیز به صدر الدین صدر فرزند امام موسی صدر گزارش کار و پیشنهادات لازم را ارائه دادیم.

اکبری ادامه داد: در آن جلسات به عدنان منصور وزیر خارجه لبنان پیشنهاد دادیم که یک کمیته سه‌ جانبه متشکل از خانواده، مقامات لیبیایی و ایرانی تشکیل شود تا این کمیته موضوع را پیگیری کند اما این کمیته تشکیل نشد.

سفیر ایران در لیبی با اشاره به سخنان متناقض سنوسی رئیس وقت سازمان اطلاعات وقت لیبی در دوره قذافی و حرف‌هایی که قاضی پرونده در خصوص وضعیت امام موسی صدر زده‌اند، یادآور شد: تاکنون هیچ مدرکی دال بر وقوع اتفاقی برای امام صدر پیدا نشده است و هر اطلاعاتی که در لیبی منتشر شده پس از بررسی‌ها به نتیجه‌ای نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه سفارت ایران در لیبی برنامه‌های خود در این خصوص با وزیر خارجه این کشور را دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر موضوعی درباره امام صدر در لیبی پیش آید، اول سفارت ایران مطلع می‌شود که پیدا شدن جسد مشکوک از جمله آنها بود. برخی اخبار به دستمان رسیده که در حال بررسی هستیم و تا زمان به نتیجه نرسیدن آن منتشر نخواهد شد.

سفیر ایران در لیبی ادامه داد: موضوع پیدا شدن جسد مشکوک که منتسب به امام موسی صدر بود، برای یک سال پیش است و این موضوع تازه‌ای نیست که این روزها عنوان می‌شود.

اکبری با بیان اینکه همواره گفته‌ایم باید با متهم کردن سنوسی و افراد مرتبط با پرونده و پیگیری در سطح جامعه لیبی، موضوع امام موسی صدر را زنده نگه داشته و آن را دنبال کنیم، یادآور شد: سنوسی همچنان در زندان به سر می‌برد و حرف‌های متناقضی را مطرح می‌کند زیرا می‌داند اگر واقعیت را بگوید جرم دیگری برای وی ثبت خواهد شد که باید پاسخگوی آن نیز باشد؛ بر همین مبنا با اظهارات متناقض تلاش می‌کند تا پرونده امام موسی صدر با بن‌بست روبه‌رو شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد که سفارت ایران در لیبی با جدیت پیگیر پرونده امام موسی صدر می‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها