امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106680
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«عمرو هاشم»، تحلیلگر سیاسی و معاون مرکز مطالعات استراتژیک الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد:‌ ...

«عمرو هاشم»، تحلیلگر سیاسی و معاون مرکز مطالعات استراتژیک الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد:‌ موفقیت طرح آتش‌بس میان دو طرف صهیونیستی و فلسطینی که از ساعت 19 روز گذشته آغاز شد، موفقیتی برای دیپلماسی و پیروزی برای مقاومت و ملت فلسطین بود که شجاعت و صلابت واقعی خود را در تمام طول تجاوز به نوار غزه نشان داد.

هاشم افزود: این آتش‌بس آخرین فرصت برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شمرده می‌شود و باید برای خروج از بحران کنونی دو طرف به توافق برسند.

وی تاکید کرد که «اسرائیل» در جنگ خود علیه نوار غزه متحمل خسارات سنگین شد و همین تل‌آویو را وادار می‌کند تا برای توقف جنگ به دنبال یافتن راه حلی باشد، به ویژه آنکه طرف فلسطینی چیزی ندارد که در این جنگ از دست بدهد.

این کارشناس امور سیاسی افزود: تجاوز اسرائیل به نوار غزه سرانجام متوقف خواهد شد، چون هیچ جنگی وجود ندارد که تا ابد ادامه یابد و تل‌آویو در این راه با فشارهای مردمی و بین المللی بسیاری به خصوص پس از ناکامی در تحقق اهداف مورد نظر مواجه است.

هاشم تصریح کرد:‌ در این بین این وظیفه تمام کشورهای عربی و غیرعربی است که از مصر برای تکمیل طرحش و به نتیجه رساندن آن حمایت کنند، به ویژه آنکه نتانیاهو هم اکنون در داخل «اسرائیل» با فشارهای بسیاری مواجه است و به هر طریق تلاش می‌شود تا وی این توافقنامه را نقض کند.

به همین منظور ربیع از تمام کشورهای عربی خواست برای رسیدن به راه حل واقعی برای نزاع اعراب و «اسرائیل» اقدام کنند، چون در غیر این صورت غزه در معرض جنگ‌های مکرر از جانب «اسرائیل» قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها